Mercedes-AMG GT R: Nebezpečné kupé

1158

Mercedes-AMG pracuje na novej ostréj variante športového kupé GT. Novinka sa volá GT R a predstavuje sa na prvom videu. Svetu sa oficiálne predstaví 24. júna na tohtoročnom Festivale rýchlosti v Goodwoode.

Novinka bude orientovaná hlavne pre jazdu na okruh, hovorí sa o nej ako o závodnom špeciáli pre šampionát GT3, ktorý je homologovaný pre bežnú prevádzku. Sám výrobca GT R prezýva Beštiu zo Zeleného pekla.

Mercedes-AMG GT R bude tak ako predvolena verzia poháňaná štvorlitrovým osemvalcom biturbo, ktorého výkon však výrazne vzrastie. Hovorí sa až o 585 koňoch (430 kW), zatiaľ čo aktuálny GT S sa chvália 510 koňmi (375 kW).

Nový špeciál nebude len silnejší, bude tiež ľahší, čo výrazne vylepší jeho schopnosti. Popri množstve karbónových doplnkov sa ďalej hovorí o prepracovanom zavesení, upravenom konaní alebo účinnejších brzdách. Skrátka nebudú chýbať také tie prvky, ktoré sa od ostrého náčinia dajú očakávať.

 Od východiskových modelov sa GT R odlíši aj svojim vzhľadom. Počítať môžeme so zvýraznenými bokmi, pevným karbónovým spojlerom vzadu alebo upravenú maskou chladiča. Lahôdkou potom bude výrazný zelený lak, ktorý je viditeľný na prezentovanom kúsku.

Mercedes-AMG GT R nie je jedinou novinkou, ktoré sa v ponuke tohto športového modelu dočkáme. Stále sa hovorí o edíciu Black Series, ktorá by podľa niektorých správ mohla byť ešte výkonnejší ako GT R. Počíta sa aj s roadsterom, ktorý by do predaja mal vstúpiť v budúcom roku.