Nekonečné štyri roky strávila Češka Tereza H. (26) v neslávne preslávenom pakistanskom väzení Kot Lakhpat za údajné pašovanie drog, kým súd definitívne očistil jej meno. Ako sa ale vôbec do nebezpečnej krajiny dostala? Tereza sa sama zverila, že osudná cesta do Láhauru viedla cez Belgicko, kde sa živila ako luxusná spoločníčka.

Tereza H. je po návrate do Českej republiky veľmi aktívna na instagrame. V marci si založila profil na sociálnej sieti Herohero, kam pre svojich fanúšikov pravidelne pridáva videá, v ktorých rozpráva o svojej minulosti.

V Belgicku blondínka nadviazala kontakt s Rómkou Sárou, ktorá jej dohadzovala klientov. Práve ona Terezu neskôr zoznámila s postarším klientom. „Nemal zuby, škúlilo mu oko,“ popísala Češka cudzinca, ktorý podľa nej vyzeral ako osemdesiatročný starček.

Dnes Tereza H. (26) o prvom kšefte ako spoločníčka.

Sára Teréza vtedy povedala, že u klienta doma ukradnú v prepočte asi desaťtisíc eur. „Budeš robiť, že si jeho žena, doma mu potom každá ukradneme dvestotisíc,“ povedala jej. To Tereza rázne odmietla a od Sáry sa po konflikte odsťahovala. „Už sa mi pre ňu nechcelo pracovať a ona mi nechcela dávať peniaze,“ zverila sa Tereza H.

To Češku doviedlo až k myšlienke, že sa vráti späť domov, preto Sáru požiadala o zarobené peniaze. Tá jej ich odmietla dať s tým, že sa za obnos zaplatí nájom a ďalšie služby okolo bývania. „Takže som vlastne mesiac š*kala zadarmo,“ popísala Tereza.

Sára sa však rýchlo ponáhľala s ďalšou podivnou ponukou. „Poletíš do Anglicka fotiť fotky a z Anglicka poletíš do Pakistanu,“ navrhla Teréza. To ju zaskočilo. „Vedela som, že existuje krajina ako Pakistan,“ zverila sa Češka s tým, že veľa informácií nemala. Povedala si ale, že cestu riskne. „Kto sa v mladom veku dostane do Ázie? A ešte k tomu zadarmo?“ premýšľala vtedy.

Dnes Tereza H. (26) otvorene o príšerných podmienkach v pakistanskom väzení

V Anglicku sa stretla s mužom, ktorý ju odviezol do bytu v Manchestri. „Povedal mi, že tam budem čakať na vízum,“ vysvetlila Tereza. Potom to už išlo s mladou Češkou od desiatich k piatim. Odletela z Anglicka a v Pakistane strávila asi dva mesiace. Potom sa chcela vydať do hlavného mesta Spojených arabských emirátov Abú Zabí. Prišiel ale zvrat. Podľa colníkov, ktorú ju v Pakistane kontrolovali, bolo v jej kufri deväť kíl heroínu.

Vo väzení nakoniec Češka strávila štyri roky. Verdikt súdu bol však neprávomocný, Tereza stále trvala na svojej nevine a odvolala sa. Než bol však vynesený ďalší rozsudok, ubehli takmer tri roky, ktoré Tereza strávila v kriminále.

Nakoniec sa na ňu usmialo šťastie. V novembri roku 2021 súd konečne vypočul argumenty jej právnika a Češku oslobodil spod obžaloby. Colníci, už v roku 2018 dievča zadržali, totiž výrazne chybovali pri manipulácii s látkou nájdenou v kufri.