Na záverečný ceremoniál festivalu, ktorého sa zúčastnil aj monacké knieža Albert s manželkou, dorazilo veľké množstvo hollywoodskych celebrít, najväčších ovácií sa však dostalo Michaelovi Douglasovi. Keď z rúk kniežaťa preberal Zlatú Nymfu za celoživotný prínos, zaspomínal aj na svoje málo známe televízne začiatky:

„Pred päťdesiatimi rokmi som ako, úplný začiatočník nastúpil do seriálu The Streets of San Francisco. Nakrúcali sme 26 hodinových epizód šesť dní v týždni, čo ma naučilo disciplíne a tiež efektívnej práci s textom. Vtedy však televízia herca príliš nezaujímala, všetci sme sa túžili stať hlavne filmovými hviezdami,“ pripomenul éru, kedy film pripadal mnohým ľuďom zaujímavejší, pretože „za lístok v kine sa muselo platiť, zatiaľ čo televízia bežala stále a zadarmo „.

Sám s televíznou kariérou skončil, keď za ním prišiel Miloš Forman so scenárom Prelete nad kukučím hniezdom, okľukou sa k nej však za mnoho rokov vrátil. „V roku 2012 som mal točiť úžasný film Liberácia! so Stevenom Soderberghom, ale žiadne štúdio ho nechcelo financovať. Projekt sa odkladal, mne v tej dobe zrovna našli rakovinu a vyzeralo to, že sa jeho realizácie nedočkám.“ Situáciu zachránila práve televízia, konkrétne HBO, ktorá ako jedna z prvých začala stierať rozdiely medzi televíznym a filmovým obsahom.

„Dnes sa to najzaujímavejšie deje predovšetkým v televízii, a tak s ňou zrazu chcú všetci spolupracovať. Ostatne aj ja som do Monaka priviezol televízny seriál,“ hovorí Douglas na adresu The Kominsky Method scenáristu Chucka Lorreho (Teória veľkého tresku), v ktorej sa okrem iného stretol aj so svojím starým priateľom Dannym DeViatom. „On hrá urológa, ja pacienta, ktorému vyšetruje prostatu. Zvyšok si domyslite sami,“ smial sa na tlačovej konferencii v predvečer udeľovania cien.

Michael Douglas tiež pohnute zaspomínal na svojho ďalšieho veľkého priateľa, nedávno zosnulého Miloša Formana. „Jeho odchod stále veľmi bolí. Pripomína mi, ako veľmi sme všetci zostarli,“ povedal a vzápätí sa odmlčal, aby zvládol dojatie, ktoré v ňom spomienka vyvolala. „Miloš patril k ľuďom, z ktorých skúseností a rád čerpám celý život. Nikdy nezabudnem, ako priniesol scenár Prelet, nalistoval stránku jedna a potom sme o každej ďalšej dopodrobna hovorili. Nikdy predtým som to nezažil, ale od tej doby to tak robím s každým scenárom, ktorý za to stojí.“