Bývalý boxerský šampión ťažkej váhy George Foreman sa v rozhovore pre On The Ropes Boxing Radio vyjadril aj na tému nikdy neuskutočneného šlágra z konca 80. rokov minulého storočia s vtedajším kráľom športového sveta – Mikom Tysonom.

 Relatívne nenápadné interview,
 ale odtrhlo celkom solídnu  lavínu záujmu 

George Foreman ukončil svoju kariéru po porážke od Jimmyho Younga v roku 1977 okrem iného aj preto, že mu vadili praktiky promotéra Dona Kinga. Vtedy mal iba 28 rokov a mal na svojom konte množstvo slávnych súbojov vrátane dvoch výhier nad Joeom Frazierom a porážku v ďalšom ostro sledovanom súboji – s Muhammadom Alim.

Keď o desať rokov neskôr – v roku 1987 – oznámil návrat čoby 120kilový tučný obor, veľa ľudí ho nebralo vážne. Lenže Foreman rýchlo zhodil a počas štyroch rokov, než sa dostal k súboji s Evander Holyfield o pás majstra sveta WBC (v ktorom padol), vybavil 23 zo 24 svojich súperov pred limitom.

Práve v tejto dobe sníval o súboji sa „Zvieraťom“ menom Mike Tyson. A nielen on. Lenže boxerský svet sa ho nikdy nedočkal. Čoskoro šesťdesiatsedemročný veterán a najstarší šampión ťažkej váhy všetkých čias na začiatku tohto týždňa v rozhovore pre On The Ropes Boxing Radio načrtol, ako sa situácia na prelome 80. a 90. rokov minulého storočia mala.

„Niekoľkokrát tam prebehli seriózne rokovania o súboji s Mikom Tysonom. On ale proste a jednoducho nechcel so mnou do jedného ringu. Nechcem hovoriť, že by som ho porazil. Ten chlapec mal tvrdý úder. Ale ja som bol väčší a ťažší ako bol on,“ zaznelo z úst legendárneho bombardéra, o ktorého sa v jeho „druhej“ kariére staral Bob Arum.

Aj to tak mohlo zapríčiniť nezhody ohľadom ich prípadného duelu. Za tento rok päťdesiatročným „Železným Mikom“ totiž stál v tom čase práve Don King, ktorého nemôže Foreman ani cítiť (neskôr mal voči nemu rovnaké pocity i Tyson) a s ktorým nemal práve Arum nikdy príliš kvalitný pracovný vzťah.

Foreman ale videl zakopaného psa niekde inde. „Myslím, že jeho bývalý kouč Cus D’Amato mu musel povedať o mojej sile zo sedemdesiatych rokov a že by bolo lepšie, aby sa nikdy nevracal. Na druhú stranu, keď už som sa pre comeback rozhodol a videl Tysona, tak som si sám pre seba hovoril, George, nechaj toho chlapa byť ‘. Ale ja si nemyslím, že by som s ním mal zas až také problémy,“ pokračoval v rozprávaní muž, ktorý Fraziera dvakrát totálne zdemoloval.

Práve tieto výhry nad relatívne typovo podobným boxerom ako je Tyson dávali Foremanovi pocit, že by si rovnako viedol aj proti kráľovi ťažkej váhy konca 80. rokov 20. storočia. Ostatne v legendárnom rozhovore v šou Davida Lettermana v roku 1990 vyhlásil, že by si s vtedajším stále neporazeným šampiónom (prehra s Busterom Douglasom prišla asi 10 mesiacov po tomto interview) poradil najneskôr v druhom kole.
„Vždy mi vyhovovalo boxovať proti chalanom, ktorí sa tlačili čo najbližšie ku mne, pretože som mal veľmi dobrú ľavačku. Na druhej strane, Tyson bol veľmi šikovný, mal rýchlejšie ruky aj nohy ako Frazier. Ťažko povedať, určite by to bol ťažký súper,“ zakončil svoje aktuálne rozprávanie pre On The Ropes Boxing Radio.
Čo myslíte, ako by tento duel dvoch nebezpečných „strelcov“ s inštinktom zabijaka dopadol? Server ESPN.com pred deviatimi rokmi zaradil Tysona na prvé miesto v rebríčku najväčších knockoutéruv ťažkej váhy všetkých čias. Foremana až na štvrté miesto za ďalšiu legendy Sonnyho Liston a Joa Louise s dodatkom, „že nikdy nemal tak perfektné úder ako táto trojica, ale v časoch svojej najväčšej slávy vyzeral ako nezastaviteľný ničiteľ“.