Milionárku na Korfu zrazil rýchly motorový čln! Pomoci sa nedovolala

853

Britská milionárka Claire Glatmanová sa v pondelok stala obeťou desivej nehody. Ženu zrejme vo vysokej rýchlosti zasiahol motorový čln. Podľa svedkov sa plavkyňa snažila na seba posádku lode upozorniť frenetickým mávaním a krikom, ale ten cez ňu v nasledujúcej chvíľke rovnako prešiel. Žena v mori vykrvácala. S manželom mali na ostrove krásnu vilu, do ktorej sa už bohužiaľ nikdy nepozrie.

Ešte pár minút potom, čo ju zranili lopatky lodnej skrutky, na seba kmitaním rukami nad hlavou upozorňovala a volala o pomoc. Všetko márne. Ako ďaleko bola od brehu, je súčasťou vyšetrovania, ktoré teraz na Korfu prebieha.

Claire behom niekoľkých chvíľ prišla o toľko krvi, že zraneniam ešte v mori podľahla. Poranenie schytala po celom tele, vrátane panvy a brucha. Bola to zbehlá plavkyňa a miesto údajne dobre poznala, pretože sa do vĺn v tej časti pláže vydávala pravidelne.
Maximálna vzdialenosť od brehu, kam na ostrove plavci smú, činí 180 metrov. Vyšetruje sa, kto túto hranicu nerešpektoval, či posádka lode, alebo milionárova žena.

Miestna polícia si pozvala na výsluch dvoch bohatých pánov, ktorí oblasť často križujú svojimi luxusnými a vysokorýchlostnými plavidlami – jedným z nich je aj riaditeľ veľkej britskej investičnej firmy Rob Lucas (58). Vypytovali sa tiež jeho dcéry (22) a syna (18), ale, ako uviedol Daily Mail, zo žiadneho z nich nič jasného nedostali.

Austrália: Čln narazil do veľryby, trojčlenná posádka vyviazla bez zranení

Vyšetrovanie sa tiež zameriava na stav lodných skrutiek oboch lodí – ak stopy na skrutke budú odpovedať ženiným zraneniam, bude jasné, čí čln zmaril ľudský život.

Claire trávila na Korfu leto so svojím bohatým manželom Markom (63), ktorý zarobil a stále zarába veľké imanie svojimi developerskými aktivitami. Na ostrove už siedmy rok vlastnia výstavnú vilu, radi do nej jazdili tráviť prázdniny aj so svojimi dospelými dcérami.

Krásna nudistkou (28) zachránila matku s dcérami pred utopením. Prúd ich tiahol na šíre more!

Nehnuteľnosť si Glatmanovi obohnali vysokou stenou, za ktorou sa skrýval napríklad nemalý plavecký bazén a niekoľko tenisových kurtov.

Korfu bolo ich osudové miesto, pretože sa tam pred 30 rokmi budúci manželia zoznámili. Miestni stáli obyvatelia Claire líčili v dobrom ako na veselú a milú osobu. Bohužiaľ už na ňu môžu len spomínať.

Záhadné lode duchov vyplavuje more, sú plné mŕtvych tiel