Miloš Říha: Mali sme výborný kalendár,

1404

a budú sa platiť dlhy. Až neskôr uverili, že predchádzajúca sezóna sa nezopakuje a tam sa to otočilo,“ uviedol 57-ročný kouč.

Ladili sme zostavu

Hľadali sme stále toho kto nám bude rozhodovať zápasy či už to bol v obrane Kundrátek alebo Viedenský, ktorý sa posunul zo štvrtého do prvého útoku urobil s nej údernú päťku, do druhého útoku sa vrátil Šťastný v tretej sa chytil  Miklík v štvrtom sa Laco s mladými. Nemôžem vyzdvihovať ani jedného hráča. Všetci pracovali na každom tréningu, v každom zápase dávali maximum posledný trip to bol náš vrchol, ktorí sme zvládli. Paradoxne najlepšie zahraný zápas sme na tripe prehrali, ak by sme aj ten vyhrali tak ten vrchol sezóny by bol úžasný.

Postup do play off

je víťazstvo pre Slovan, jeho hráčov, divákov, sponzorov i vedenie. CSKA je obrovský favorit a to, že sme ich v sezóne ako jediní zdolali dvakrát, nám môže pomôcť a ich jemne rozhodiť. Musíme však ostať pokorní. Na Radulova nebudeme vymýšľať nič špeciálne, lebo keď ho vyhecujeme, bude hrať ešte lepšie.

Tieto dva zápasy budú prípravou na CSKA 

Čo sa týka posledných dvoch zápasov, budú zmeny v zostavách máme veľa reprezentantov, zranených takže my určite so zostavou budeme hýbať, ale nie až tak aby sme rozhodili tím Určite necháme niektorých hráčov odpočinúť.
Hráčov do reprezentácie uvoľníme. V tíme máme desať reprezentantov.
Slovenskú reprezentáciu posilní Švarný, Sersen, Šťastný, Lušňák, Skalický a Viedenský, český výber vystuží Kundrátek s Kašparom a do slovinského národného tímu pôjdu Tičar a Jeglič.

Na jednej strane som rád, že máme toľko reprezentantov, ale na strane druhej by mala najmä slovenská reprezentácia pochopiť, že sme sa niekam dostali a potrebujeme sa pripravovať. Mnoho hráčov už majú vyskúšaných a mohli ich nám tu nechať. Tým, že sme s Rigou uhrali potrebný bod, uvoľníme ich. V opačnom prípade by sme nikoho nepustili. Páčilo sa mi, že hráči nám povedali: klub je rozhodujúci a ostaneme doma. Uvidíme či po poslednom zápase ostaneme v Moskve alebo sa ešte vrátime na dva dni domov

Ešte k zápasu s Rigou.

Na striedačke som nemal nervy. Ani, keď súper vyrovnal. Hovoril som si, že keď si play off máme zaslúžiť, musíme si ho uhrať sami. V úvodnej tretine som mužstvo nespoznával. V druhej časti sme sa uvoľnili, ale súpera nedorazili. V treťom dejstve sme hrali, akoby sa nemohlo nič stať. Napokon sa k nám šťastie priklonilo. Za celú základnú časť sme si to zaslúžili.

Vedel som, že mužstvo je dobre namotivané, ukázalo sa však, že bolo až premotivované a príliš sebaisté. Vedeli sme, že súper nemá čo stratiť a bude v kľude, ale pôjde do toho naplno. Prvú tretinu sme neboli lepší, v druhej sme začali plniť taktické pokyny, dostali súpera pod tlak, dali dva góly, ale nedorazili sme ich. V tretej tretine sme začali brániť výsledok a to my nevieme. Som šťastný, že sme postúpili, dokázali sme to, ale mrzelo ma kvôli fanúšikom, že sme to lepšie neuhrali. Mohli si to užiť aj viac. Myslím si, že si ôsme miesto zaslúžime. Teraz sa pripravíme na play off. Verím, že sa chalani zvučného súpera nezľaknú, ba čo viac, že ho potrápia.

Som šťastný, že sme sa z nuly dokázali prebojovať až sem. Máme však pred sebou ďalšiu motiváciu. Predstavte si, že vyradíme CSKA, veď to neprejdeme Bratislavou, uzavrel tréner Slovana.