Milujem ťa!

1630

Lenže muži vravia tieto slová v priemere o šesť týždňov sôr než ženy tiež kvôli tomu, aby sa konečne dočkali sexu. A práve rozdiel v načasovaní týchto slov ovplyvňuje to, kedy sa dvojica pustí do sexu. Pokiaľ žena súlož odďaľuje, tak sa muž vyjadrí skôr.

„Muži môžu byť omnoho impulzívnejší v spôsobe vyjadrovania lásky, ale čo znamená láska pre muža a čo znamená pre ženy, to sa môže dosť líšiť,“ tvrdí docent Josh Ackerman z vysokej školy MIT v Massachusetts.

Podľa niekoľkých na sebe nezávislých výskumov skutočně platí, že prvý povie „milujem ťa“ práve muž. A to vo dvoch tretinách vzťahov. Len v jednej tretine sa ako prvá vyjadrí žena. Muži sú tiež omnoho šťastnejší, keď počujú od partnerky „milujem ťa“ do mesiaca od začiatku vzťahu, pokiaľ ešte dvojica spolu nesúložila. Ale ženy sú šťastnejšie, keď počujú „milujem ťa“ až potom, čo začalo v ich vzťahu intímne zbližovanie.

„Muži vnímajú toto vyznanie ako písľub toho, že bude nasledovať sex, ženy naopak vnímajú tieto slová po sexe ako vyznanie vernosti a záväzku,“ vysvetľuje docent Ackerman.

Viera Benčiková  

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKrajina známa i menej známa
Ďalší článokMarlon Brando
Avatar
Online Magazine pre všetkých.