Misionár chcel domorodcov obrátiť na vieru. Rozstrieľali ho šípmi a vliekli ho v slučke za sebou

3663

Američan John Allen Chau († 27), ktorý nedbal na varovanie a v rozpore s indickými zákonmi vstúpil na ostrov Severný Sentinel, bol v skutočnosti misionár. Pre smrť si išiel v presvedčení, že je jeho poslaním obrátiť na vieru najnepriateľky izolovaný kmeň na svete – Sentinelov.

John Allen Chau († 27), ktorý na ostrove po pár sekundách prišiel o život, nerokoval bezmyšlienkovite. Svoju cestu, ku ktorej bol podľa svojich slov predurčený, plánoval tri roky. Bol totiž misionárom. Na jeho Instagramu je niekoľko fotiek, ktoré dokazujú, že na súostroví Andamany a Nikobary nebol prvýkrát.

Američan John Allen Chau

Celú brutálnu vraždu teraz šetrí aj indická polícia. Z kmeňa Sentinelov ale nikoho stíhať nebude. Predovšetkým preto, že muž konal na vlastné nebezpečenstvo a vstúpil na ostrov, ktorý je chránený a zakázaný turistom.

Obvinenia sa ale pravdepodobne nevyhne siedmich rybárom, ktorí sa Američanom nechali podplatiť a do tesnej blízkosti ostrova ho dopravili. Pred nedávnom ich všetky zadržala polícia.

Chau bol ostrovom doslova posadnutý. Jeden z jeho priateľov, ktorý ho stretol v roku 2015, o tom vypovedal americkým médiám.

„Sedeli sme vedľa seba pri ceste lietadlom z Londýna do Phoenixu. Čítal nejakú kresťanskú knihu, a pretože som tiež kresťan, dal som sa s ním do reči,“ povedal a uviedol, že mu Chau rozprával o tom, že sa vracia z Indie, kde zisťoval možnosti, ako by sa dostal na ostrov Severný Sentinel. Keď mu ale muž povedal, že ostrov pozná a vie, že je to tam nebezpečné, misionár mu odvetil: „Áno, nejaké riziko z cesty tam plynie, ale ja si myslím, že ma tam niečo volá.“

„Podľa mňa chcel len pomôcť tým ľuďom,“ dodal Neil MacLeod zo Škótska, ktorý zostal s Chau od onoho letu v emailovom kontakte.

 Bránili si svoje územie pred  votrelcom 

John Allen Chau nakoniec zakázaného ostrova dosiahol pomocou malej kanoe. Ihneď potom, čo vstúpil na jeho breh, ho však zasiahla sprcha šípov. Celej brutálnej vražde prizerala práve skupinka rybárov, ktorá polícii vypovedala, že ho následne domorodci priviazali do slučky a ťahali jeho mŕtvolu po pláži. Keď sa potom po nejakej dobe k mužovi vrátili, uvideli jeho telo bezvládne ležať na pobreží a o všetkom informovali príslušné úrady.

Indiáni v Peru zlynčovali Kanaďana ako pomsta za vraždu šamanky

Kmeň Sentinelov je jedna z posledných skupín pôvodných obyvateľov, ktorá žije na tejto planéte, kompletne oddelená od modernej civilizácie. Jeho členovia, ktorých je v súčasnej dobe asi len niekoľko stoviek, sa živí ako lovci a zberači. Indická vláda ostrov označila za chránený a je o ňom verejne známe, že jeho obyvatelia veľmi agresívne reagujú na vonkajší svet. Bránia sa práve streľbou z lukov.

Exotická pracovná ponuka: Domorodci z tropického raja potrebujú pomoc pri zbere kokosov!