Mladí cestovatelia si chceli zaobstarať fotku na útese. Stálo ich to život

1323

Pre dobrú fotku na Instagram sú niektorí ľudia schopní urobiť čokoľvek. Trebárs aj chodiť na nebezpečné miesta a riskovať svoj život. Dvojicu cestovateľov sa táto túžba stala bohužiaľ osudnou.

Tridsaťročná Meenakshi Moorthy a jej manžel, dvadsaťdeväťročný Vishnu Viswanath, boli nadšenými cestovateľmi. Jazdili po celom svete, navštevovali zaujímavé miesta a nebáli sa ani adrenalínových kúskov, ako bol napríklad zoskok z lietadla. O svojich zážitkoch si viedli blog Holidays & Happily Ever Afters, ku ktorému patril aj rovnomenný účet na Instagramu. Žiadnych ďalších príspevkov sa ich followeri ale už nedočkajú. Kvôli robení fotky na nebezpečnom mieste prišli obaja mladí ľudia o život.Ku tragédii došlo v Yosemitskom národnom parku na vyhliadke zvanej Taft Point. Dvojica sa zrejme chcela pomocou samospúšte odfotografovať, ale namiesto toho nešťastne spadla z viac ako 240 metrov vysokého útesu. Ich nehybné telá našla pod skalným prívesom hliadka, ktorá ako prvá objavila fotoaparát stojaci na statíve. Brat Vishnu potom potvrdil, že obeťami sú skutočne dva dobrodruhovia.

Bolo to pritom tento rok v marci, čo sa Meenakshi nechala vyfotiť na okraji iného útesu a svojich priaznivcov nabádali, aby sa nedopúšťali hlúposti a neriskovali život kvôli fotkám. „Veľa z nás rada robí nebezpečné kúsky a lezie na mrakodrapy alebo stojí na kraji útesu. Vedeli ste ale, že poryv vetra môže byť fatálny? Naozaj náš život stojí za jednu fotku?“ pýta sa v popisku fotky.

S manželom boli na Taft Point naposledy zhliadnutí inou dvojicou výletníkov, ktorí si na mieste zhotovovali selfie. Snímka z bezpečnej vzdialenosti od okraja útesu zachytáva v pozadí práve sediaci Meenakshi.

„Bola veľmi blízko okraja, ale vyzeralo to, že si to užíva,“ opisuje chvíľu pred smrťou autor selfie Sean Matteson. „Behal mi z nej mráz po chrbte. Veď tam neboli žiadne zábrany. Nikdy by som takto blízko ku kraju nešiel. Ona bola ale v pohode. Nezdalo sa, že by si z toho niečo robila.“

Túžba po dokonalej fotografii alebo selfie je bohužiaľ stále častejšou príčinou úmrtia. Podľa nedávnej štúdie zomrelo medzi októbrom 2011 a novembrom 2017 z tohto dôvodu 259 ľudí. 48 z nich utrpelo fatálne zranenia kvôli pádu.

Dva levy zožrali v roku 1898 v Keni 135 ľudí