Mladý Čech Ružička môže vyhrať pokrom 8 miliónov dolárov

1423

Doteraz najviac peňazí zarobil u susedov z českých hráčov pokru pred piatimi rokmi Martin Staszko, ktorý získal 4 milióny dolárov. Teraz ho však môže tromfnúť Vojtěch Růžička, ktorý v Las Vegas získal v noci na utorok jeden milión dolárov a v novembri bude útočiť na zisk celkom 8 miliónov dolárov.

Tridsaťročný profesionálny hráč z Liberca sa na najväčšom turnaji planéty, Main Event World Series of Poker, stal jedným zo 6737 hráčov, ktorí vložili do banku 10 tisíc dolárov. V hre teraz zostalo už len deväť profesionálov, ktorí majú istý 1 milión.
V noci na utorok sa konal siedmy, teda záverečný deň turnaja, z ktorých vzišlo deväť hráčov, ktorí postúpili do finále. Tzv. November Nine sa hrá na rovnakom mieste 1. novembra.
Na final table pôjde s 27 miliónmi žetónov na siedmom mieste, najlepšie z hráčov Qui Nguyen ich má 68 miliónov.
Môže navyše napodobniť Martina Staszka – skromného muža vo flanelové košeľu z Třinca, ktorý v roku 2011 získal 4 milióny potom, čo v Main Eventu skončil druhý.
Ružička je síce profesionál, ktorý si pokrom zarobil na internete čistý zisk takmer milión dolárov, ďalších 1,1 milióna dolárov vyhrával v živých turnajoch a je tak štvrtým najlepších Čechom v počte získaných peňazí.
Teraz počas siedmich dní v Las Vegas získal na konto ďalší milión dolárov a oveľa viac môže získať, ak sa mu zadarí aj v novembri. Potom predbehne aj českého rekordmana Staszka.