Mladý inžinier si postavil úžasný dom z kontajnerov za menej ako 15 tisíc eur!

3347

Sen o vlastnom bývaní má skoro každý, nie všetkým sa ho ale podarí naplniť, pretože sa rozhodne nejedná o žiadny lacný rozmar. Tým skôr, keď sa neuspokojíte s malým bytom, ale rovno by ste radi domček so záhradou. Ideálne v romantickom prostredí krásneho lesa…

Kanaďan Joseph Dupuis je ale jeden z tých šťastných, ktorý svoj sen pretavil v realitu. A nestálo ho to cely majetok, naopak! Ako sám hovorí, jeho domček bol tak lacný a sú na neho tak nízke náklady, že najvyššie účty platí za telefón. Ako je to možné? Postavil si totiž úžasne útulný domček z prepravných kontajnerov!

Josephov projekt dokazuje, že krásne bývanie nemusí byť len z tradičných ťažkých tehál. Dvadsaťdeväťročný muž si vystačil len s niekoľkými starými lodnými kontajnery, pár solárnych panelov a kúzelným pozemkom v lese, ktorý patrí jeho rodičom.

Stavať začal mladý inžinier v roku 2012 a snažil sa, aby bol jeho domov nielen príjemný na pohľad, ale aj šetrný k životnému prostrediu, čo sa mu podarilo a dúfa, že svojím počinom inšpiruje ďalších mladých ľudí.

Stavba mu zabrala iba tri mesiace, kedy pracoval 14 hodín denne a využil svojich znalostí zo štúdia obnoviteľných zdrojov energie. A koľko ho to nakoniec celé stálo? „Určite menej, než 15 tisíc eur,“ tvrdí Joseph.

Domček síce nie je z najväčších, napriek tomu pôsobí veľmi priestranné a svetle. A tým Joseph nekončí, má totiž v pláne rozširovať. „Chcem ešte dostavať spálňu na poschodí, z ktorej bude výhľad na hviezdnu oblohu. Keď bude hotovo, ľuďom sa z toho zatočí hlava,“ vyhlasuje sebavedome. Má na to nárok, vybudoval z mála niečo naozaj krásne. Však posúďte sami.