Mladý YouTuber Pedro Ruiz III. presvedčil svoju priateľku, aby ho strelila do hrudníka. Strelu mal zastaviť tučný zväzok encyklopédie, ktorú mladík držal pred svojím telom. Ukázalo sa, že to nebol „nepriestrelný“ plán.

Podľa serveru The Washington Post (WAPO) mal Pedro Ruiz III. z americkej Minnesoty stráviť značný čas presviedčaním svojej devätnásťročnej priateľky k tomu, aby na neho vystrelila z pištole.

Mal to vraj už raz „odskúšané“. Predtým vraj strelil do podobnej knihy a strela ňou neprešla, píše WAPO.

V pondelok sa teda pár rozhodol celý kúsok natočiť a následne video umiestniť na server YouTube. „Chceli slávu,“ povedali WAPO príbuzní chlapca. Pár, ktorý má trojročnú dcéru, založil kanál na YouTube pred tromi mesiacmi. Bežne sa jednalo napríklad o „prankové“ videá, kde na seba pár vymýšľal rôzne vtipy.


V krutom svete YouTuber ale musia ísť občas autori za hranu, aby nabrali čo najviac odberateľov. Streľba smerom na hrudník mala práve rozšíriť počet fanúšikov. „Chceme viac sledujúcich,“ citovala Ruiza jeho teta.

Zlatý Desert Eagle

Pár sa teda rozhodol natočiť toto prelomové video. K chlapcovej smole ale dievčina bola ozbrojená zlatou verzii poloautomatické pištole Desert Eagle modelu Mark XIX v kalibru .50 AE (Action Express), v súčasnosti vyrábané spoločnosťou Magnum Research. Jedná sa o veľmi ťažkú ​​a veľkú pištoľ, pričom zlatá .50 AE je jednou z najväčších pištolí na svete. Má ale zásobník len na sedem nábojov. Používa sa aj na lovenie divokej zveri, kvôli značnému spätnému rázu ale „nie je pre všetkých“.
Dievča potom na chlapca vystrelila zo vzdialenosti zhruba 30 centimetrov od jeho hrudníka. Strela vyslaná z pištole Desert Eagle tohto typu sa pri vystrelení pohybuje rýchlosťou približne 450 metrov za sekundu. Jedná sa o jednu z najsilnejších poloautomatických pištolí na svete. Strela preletela knihou a vletela chlapci priamo do hrudníka.
Hoci sa ho snažili záchranári oživiť, všetky pokusy boli márne a na mieste zomrel. „Všetci plakali,“ povedal sused Wayne Cameron.

V súčasnosti matka samoživiteľka, ktorá na Ruiza vystrelila, bola políciou zadržaná a v stredu obvinená zo zabitia. Následne bola prepustená na kauciu 7000 dolárov. Pokiaľ bude odsúdená, hrozí jej až 10 rokov za mrežami.