Conor McGregor keď sa dozvedel, že príde o pás šampióna ľahkej váhy, neváhal sadnúť do auta a s partičkou kumpánov vyrazil v New Yorku napadnúť autobus Rusa Khabiba Nurmagomedova. Teda jedného z bojovníkov, ktorý cez víkend o uvoľnený pás zabojuje. Potom, čo rozbil dve okná a zranil jedného cestujúceho, nasadol do auta a odišiel. O pár hodín neskôr sa sám prihlásil polícii. Pre jeho kariéru môže mať tento incident fatálne následky.

Už rok a pol nestál Conor McGregor v klietke. A práve kvôli tomu prišiel o pás šampióna ľahkej váhy, o ktorý sa cez víkend stretne Chabib Nurmagomedov s Maxom Hollowayom. A práve strata ťažko vybojovaného pásu írskeho bojovníka naštvala. Vydal sa tak s niekoľkými kamarátmi na tlačovú konferenciu pred blížiacim sa zápasom. Na Nurmagomedova si počkal v garáži, kam sa dostal na novinársku akreditáciu.

Akonáhle uvidel jeho autobus, vyvádzal ako zmyslov zbavený. Na sklenené okná hádzal všetko, čo mal po ruke. Vzduchom tak lietali stoličky, odpadkové koše aj kovové zábrany. Výsledkom tak bola dve rozbité okná. Ihneď potom sa McGregor zobral, nasadol s kumpánmi do pristaveného auta a odišiel.

Celý incident sa však nezaobišiel bez zranení. S tržnými ranami na hlave musel odísť do nemocnice jeden z prítomných bojovníkov Michael Chiesa. Ďalšie bojovník Ray Borg musel odvolať svoj zápas kvôli zraneniu oka potom, čo ho zasiahol jeden zo črepov. Hovorí sa aj o zranení niekoľkých ľudí z ochranky.

McGregorovi tento úlet však len tak neprejde. Situácia je vážna, sám McGregor sa prihlásil na policajnej stanici, dnes by sa mal postaviť pred súd.

Jeho počínanie odsúdil aj šéf UFC Dana White. „Myslím si, že tento odporný a nechutný čin ochladí veľa jeho vzťahov. Nebol to zrovna jeho skvelý krok v kariére. „

McGregor má s Nurmagomedovem už dlho nevybavené účty, ich spor sa ťahá už od roku 2016, kedy írskeho bojovníka po výhre Nurmagomedov nazval „kuriatkom“.

Sám McGregor v posledných mesiacoch s UFC bojuje. Do klietky sa postavil naposledy v novembri 2016, od tej doby si odskočil k boxu, kedy sa v ostro sledovanom zápase stretol s Floydom Mayweatherom. Potom už sa zviditeľnil niekoľkými eskapádami. V novembri napríklad napadol v Bellatoru rozhodcu, ktorý ho nechcel pustiť do klietky oslavovať výhru kamaráta.