Americké úrady vzniesli dohromady deväť obvinení a požadujú jeho vydanie. Dôvodom malo byť údajné obchodovania s ľuďmi a vydierania. 

Potom, čo v utorok americká štátna zástupkyňa, FBI a newyorská polícia oznámili obžalobu, zatkli kanadskí policajti fínsko-kanadského módneho magnáta Petra Nygarda. Ten začínal v 60. rokoch v Kanade ako výrobca športového oblečenia a svoju firmu dokázal rozvinúť až do globálnej odevnej značky Nygård International. Jeho rastúca moc sa mu však podľa zahraničných médií stala osudnou.

Na základe obžaloby totiž sedemdesiatročný muž v rokoch 1995 až 2020 využíval vplyv a prostriedky svojej spoločnosti k náboru a zabezpečovanie dospelých aj maloletých žien pre jeho sexuálne potreby, rovnako tak ich údajne ponúkal aj svojim priateľom a obchodným partnerom.

Prípad modelky, ktorá vypadla z balkóna a svedčila v procese s futbalistami polícia uzavrela

Celkovo išlo o desiatky žien a medzi obeťami mali byť najmä maloleté pochádzajúce zo znevýhodneného ekonomického prostredia, pričom mnoho z nich boli zneužívané už v minulosti. Scenár bol taký, že ženy požiadali o miesto vo firme s vidinou modelingovej či inej práce v módnom priemysle, ale … „Potom boli násilne sexuálne napadnuté, zdrogované a / alebo donútené k sexuálnemu kontaktu,“ píše sa podľa CNN v obžalobe.

Modelku, ktorá chcela vypovedať proti Berlusconimu, našli ju zavraždenú

Spravodajský server BBC ďalej informoval, že Nygard sa snažil svoje obete vydierať, a to „prostredníctvom hrozieb, falošných sľubov o možnostiach modelingu a ďalšieho kariérneho postupu, finančnej podpory a ďalších donucovacích prostriedkov, vrátane neustáleho sledovania, obmedzenie pohybu a fyzickej izolácie“. S vystrašením žien mu pomáhali údajne aj niektorí z jeho zamestnancov. Obete mu potom podľa CNN pod nátlakom nielen „slúžili“, ale aj „dohadzovali“ ďalšie ženy pre sexuálne potreby pri akciách na jeho pozemkoch v kalifornskej Marina del Rey a na Bahamách.

Pápež prsnatej kráske „lajkol“ fotku a všimol si to celý svet.

Právnik Nygard Jay Preber uviedol už v utorok, že jeho klient „vehementne popiera tieto obvinenia a očakáva, že bude obhájený pred súdom“. Mediálny magnát z čela svojej spoločnosti odstúpil už vo februári, potom, čo do ústredia Nygård International na Times Square vpadla FBI a newyorská polícia. Spoločnosť následne podala žiadosť o bankrot.