Moskva zakázala dovoz vedľajších produktov z hovädzieho, nevyhovujú kvalitou

875

Oznámil to v sobotu úrad ruskej veterinárnej a fytosanitárnej služby Rosselchoznadzor. Obmedzenia sa dotknú výrobkov, ako je mäsokostná múčka alebo rôzne odrezky. 

„Od 21. októbra zavádzam obmedzenia na dovoz vedľajších produktov z hovädzieho mäsa, vnútorností a ďalších produktov, ktoré nespadajú pod zákaz uvalený v auguste,“ oznámil v sobotu podľa agentúry Interfax šéf ruskej veterinárnej a fytosanitárnej služby Rosselchoznadzor Sergej Dankvert. 

„Je známe, že niektoré druhy mäsových produktov, napríklad vedľajšie produkty, mohli byť dodávané na územie Ruska zo strany Európskej únie aj potom, čo vstúpilo do platnosti rozhodnutie Vlády Ruskej federácie zo 7. augusta,“ zdôvodnil úrad rozhodnutie na svojich webových stránkach.

Vedľajšie výrobky z hovädzieho mäsa, odrezky ani mäsokostná múčka doteraz nespadali do kategórie výrobkov z EÚ, Kanady, Austrálie a Nórska, na ktoré Moskva uvalila zákaz dovozu v reakcii na vlnu západných sankcií kvôli úlohe Ruska v ukrajinskej kríze. Menovite bol vtedy zakázaný import hovädzieho, bravčového a hydinového mäsa, rýb, ovocia, zeleniny, syrov, mlieka a mliečnych výrobkov.