Motocyklová pretekárka († 25) sa zabila pri natáčaní hollywoodskeho trháku!

1829

Americkej motocyklovej pretekárke Joi Harrisovej († 25) sa stalo osudným natáčanie hollywoodskeho filmu Deadpool 2. Mladá kaskadérka nezvládla nakrúcanie jednej z akčných scén a preletela sklom blízkej budovy. Nešťastie vyšetruje kanadská polícia, informovali médiá.

Harrisová podľa denníka Vancouver Sun v pondelok natáčala naháňačku, pri ktorej musela predviesť niekoľko krkolomných manévrov vrátane jazdy po úzkych rampách pozdĺž schodiska. Pri jednom z obratov nezvládla svoj stroj, vo veľkej rýchlosti narazila na obrubník chodníka a vletela do výkladu. Podľa polície zomrela na mieste.

„Nemožno slovami vyjadriť, čo ja a zvyšok štábu (filmu) Deadpool 2 cítime po tejto tragédii,“ uviedol vo vyhlásení režisér David Leitch.

Rodáčka z New Yorku bola podľa magazínu People zrejme prvou černošskou profesionálnou pretekárkou na cestných motocykloch, licenciu mala od roku 2013. Išlo o jej prvé natáčania. Vo filme inšpirovanom komiksovými postavami štúdia Marvel zastupovala pri akčných scénach herečku Zazie Beetzovu v úlohe superhrdinky Domino.

Kanadské médiá s odvolaním sa na svedkov uviedli, že scéna sa natáčala bez helmy. Okolnosti nešťastia šetrí polícia, ktorá však podrobnosti neoznámila.