K veľkej tragédii došlo 7. februára na Slovensku. Pri tréningu v uzavretej hale tam zomrel motocyklový pretekár Jakub Gurecký. Iba šestnásťročný mladík sa mal tento rok zúčastniť na seriáli Red Bull Rookies Cup, ktorý je určený len pre tých najtalentovanejších mladých pretekárov. Jeho predčasná tragická smrť zarmútila všetkých priaznivcov motošportu aj Jakubových kolegov.

Jakub bol v súčasnej dobe najväčším českým talentom, čo sa týka okruhového pretekania. Mal sľubne rozbehnutú kariéru a zbieral jeden úspech za druhým. Jazdil za juniorský tím Automotodróm Brno. V minulom roku s veľkou prevahou zvíťazil v Northern Talent Cupe. Seriálu určenom pre tých najlepších mladých pretekárov zo severnej a strednej Európy. Vďaka svojmu víťazstvu sa mal tento rok zúčastniť na seriáli Red Bull Rookies Cup určeného pre najtalentovanejších juniorov z celého sveta.

Miliardára Miroslava Výboha prezradila fotka s pilotom F1!

Bohužiaľ potom prišla nehoda pri tréningu. Podľa informácií servera Motormix Jakub zomrel na mieste po náraze do tvrdej prekážky.

Úprimnú sústrasť rodine vyjadrilo mnoho mladíkových kolegov i ďalších osôb.

Red Bullu sa dominancia Mercedesov v F1 nepáči

„Odpočívaj v pokoji, kamarát! Nechce sa mi tomu veriť, nemám slov. Úprimnú sústrasť rodine a blízkym. Snáď si na lepšom mieste,“ napísal Filip Řeháček, účastník juniorských majstrovstiev sveta Moto3.

Mŕtvola motorkára ožila na pitevnom stole. Tesne predtým, než ho rozrezal patológ!

„Pane bože, prečo?“ pýtal sa na sociálnej sieti majiteľ hradeckej stajne Josef Kubíček. Okrem kolegov smrť mladíka zasiahla aj fanúšikov tohto športu. „Videl som ho pretekať raz v televízii, bol veľmi šikovný, talentovaný. Nevedel som, že sa pozerám na borca ​​zo Zlína. Jakube, nech je ti zem ľahká,“ napísal užívateľ Petr.