Keď našla náradie na likvidáciu mŕtvol, napadol ju sekerou

Dnes má bývalá zdravotná sestra Deli Balmerová už 67 rokov. Počas svojho života zažila hrozný zážitok, z ktorého sa nikdy nespamätala. Z jej milého, Johna Sweeneyho (60) z anglického Liverpoolu, sa totiž vykľul sériový vrah. Potom, čo našla pod jeho posteľou sadu na likvidáciu mŕtvol, ju brutálne napadol sekerou a hrdzavým nožom. Prežila, ale sama hovorí, že vo vnútri je dávno mŕtva.

 Sadistický  vrah Sweeney 

v čase, keď chodil s Balmerovou, už rozsekal jednu zo svojich obetí sekerou a jej pozostatky hodil do kanála v holandskom Rotterdame. Potom ale prišlo po troch rokoch vzťahu veľké odhalenie. Žena našla v zelenom plátne schované náčinie vraha.

Delia Balmerová a John-Sweeney

V plátne objavila gumové rukavice, chirurgické rukavice, obrovský plastové vrece, lano a pílu.

„Súprava na odstránenie mŕtvoly bola určená mne,“ povedala Balmerová Daily Mirror. Sweeney ju potom napadol, spútal a opakovane znásilňoval.

Delia Balmerová a vrah Sweeney dnes

Potom sa začal zverovať s tým, že zabil všetky svoje známosti. „Zabil som ich, zabil som ich všetky. Potom som s ich telami bol tri dni. Nechcel som, aby ma našla polícia,“ priznal Sweeney, ktorý cestoval po celej Európe. Potom sa rozhodol, že Delii Balmerovú zabije.

 Začal ju  sekať sekerou 

Začal ju bodať nožom a sekať sekerou. Žene prebodol pľúca, spôsobil jej rozsiahla zranenia hlavy, zlomil jej obe ruky a bodol do prs a stehna. Nakoniec jej odsekol malíček. „Videla som prst letieť vzruchom a povedala som si: Je to tu. Už nechcem ďalej žiť,“ priznáva.

„Čo sa mňa týka, zomrela som,“ dodala Balmerová. Aj keď prekvapivo brutálny útok prežila, ani dve dekády od napadnutia sa z neho nespamätala. Keď bol Sweeney na úteku pred políciou, zabil ďalšie ženy. Z dvoch vrážd bol usvedčený, ale polícia sa obáva, že obetí je celkom päť.

Ostatky troch priateliek Sweeneyho sa ale nikdy nenašli. O svojom životnom príbehu napísala Balmerová knihu Living With A Serial Killer (Život so sériovým vrahom), v ktorej sa konečne zverila svetu so svojím trápením. Ako je ale vidieť, dušu tejto utrápených ženy už nezachráni nič.