Muž musí zaplatiť svojmu sokovi takmer 8 miliónov eur za to, že mu zviedol manželku

1411

Pokiaľ u nás niekomu zvediete manžela alebo manželku, maximálne riskujete, že schytáte pár faciek a dostanete sa do hádky. Nevera sa čím ďalej viac toleruje, to však neplatí pre niektoré štáty v USA. Tam vám za rozvrat manželstva hrozí, že prídete o slušný balík peňazí.

Šestnásť mesiacov trvajúca milostná aféra prišla Texasan Francisca Huizara pekne draho. Súd v meste Durhame v Severnej Karolíne mu uložil zaplatiť Keithovi Kingovi odškodné 8.8 miliónov dolárov za to, že zviedol jeho ženu a rozvrátil mu manželstvo.

King, ktorý je majiteľom spoločnosti prevádzkujúca cyklistickú show, žije v Severnej Karolíne, kde je legálna žalovať tretiu stranu za cudzoložstvo a udržiavanie mimomanželského vzťahu. Keď sa od neho manželka odsťahovala, nemeškal a podal žalobu na milenca za spáchanie cudzoložstva a „odcudzenie lásky“, za spôsobenie citovej aj finančnej ujmy a rovnako za napadnutie a ublíženie na tele pri jednej hádke. Súd zahrnul množstvom presvedčivých dôkazov vrátane výpisu telefónnych hovorov, účteniek z hotelov a príspevkov na sociálnych sieťach.

Manželstvo Trumpa v troskách! Rozvod po 12 rokoch

Hoci manželka sa na súde bránila tým, že ich manželstvo tou dobou bolo už v troskách, súd dal pre nedostatok dôkazov za pravdu jej manželovi. Ten tvrdil, že do doby, než ju zviedol Huizar, nemali medzi sebou žiadne nezhody. Huizar však okolo jeho ženy vytrvalo krúžil, blízko ich domu si prenajal hotelovú izbu, a keď rodina odišla na dovolenku, bol im hneď v pätách a číhal na príležitosť, kedy sa manžel vyparí. „Jednoducho sa vždy niekde náhodne objavil,“ okomentovala to Kingová právnička Joanne Foilová a dodala: „Vzhľadom k miere jeho aktivity nebolo možné toto manželstvo nijako zachrániť.“

Anistonovej nevyšlo ďalšie manželstvo, s Theroux oznámili odluku

Huizarovi nepomohlo ani svedectvo jeho milenky, ktorá sa sama priznala, že ho uháňala a že jej vzťah s o 15 rokov starším manželom bol problematický už od samého začiatku.

Okrem 8,8 miliónov odškodného súd Huizarovi uložil ešte ďalšiu finančnú kompenzáciu za ušlý zisk, lebo podvedený manžel trpel posttraumatickou stresovou poruchou a jeho manželka opustila firmu. Keith King vysúdené milióny síce označil za bezvýznamnú výhru, milenca svojej ženy tým zrejme na celý život zadĺžil. V niektorých štátoch sveta sa skrátka vzťah s vydatou ženou (či ženáčom) kruto nevypláca.

Muž žaluje Uber o 45 miliónov dolárov. Aplikácia mu údajne zničila manželstvo