Muž namiesto medveďa zastrelil zastrelil svojho brata!

Zbraň potom obrátil proti sebe

450

Muž z Oregonu si vzal život po tom, čo omylom zastrelil svojho brata, keď nabíjal svoju zbraň. Chcel vystreliť na medveďa, ktorý sa potuloval na ich pozemku. Muž v šoku ešte zavolal na tiesňovú linku a dispečerom oznámil tragickú udalosť. Avšak tesne pred príchodom polícia obrátil zbraň proti sebe.

Incident sa odohral v utorok 8. februára ráno v obci Sunny Valley okrese Josephine, severne od hraníc s Kaliforniou. Podľa webu BBC ani jeden z mužov zatiaľ nebol identifikovaný. V štáte Oregon žije približne 25 000 čiernych medveďov a majitelia domov sú priebežne informovaní, aby sa stretnutiu s nimi vyhýbali.

PANIKA V ČECHÁCH! Videli medveďa behať v lese a spustili poplach! Polícia nasadila vrtuľník aj samopaly… 

Úrad šerifa okresu uviedol, že jeden z bratov nabíjal zbraň s úmyslom výstrelom zastrašiť medveďa. Keď polícia dorazila do domu, našla oboch mužov mŕtvych. Obaja s jedným strelným zranením. Prípad v súčasnej dobe vyšetruje úrad šerifa a oregonská štátna polícia. Ich zistenia budú odovzdané štátnemu úradu súdneho lekára.

Medveď prenasledoval na svahu lyžiarov! Choď rýchlejšie a neotáčaj sa! kričal na neho David a ďalší vydesení ľudia

Rastúci počet držiteľov zbraní v USA je sprevádzaný vyšším počtom úmrtí a zranení spôsobených neúmyselným výstrelom. Podľa údajov Vzdelávacieho fondu na zastavenie násilia páchaného strelnými zbraňami zomrie každý rok nešťastnou nehodou takmer 500 ľudí.