Muž prehltol v klenotníctve prsteň. Krádež ospravedlňoval slovami, že ho diamanty dostávajú do tranzu

1258

Tiež sa vám pri pohľade na diamanty zvyšuje tep a prestávate vnímať okolie? Tak pozor, nech nedopadne ako írsky turista, ktorého táto slabosť údajne doviedla ku krádeži…

Päťdesiatštyri ročný Ian Campbell bol vlani v októbri na dovolenke v tureckom letovisku Marmaris. Pri návšteve klenotníctvo neodolal pokušeniu a jeden z diamantových prsteňov si strčil do vrecka. Konkrétne kúsok, ktorý stál v prepočte na našu menu 33 000 tisíc eur. Kvôli strachu, že bude chytený, ho následne prehltol, čo ale neuniklo pozornosti predavača.

Na muža zavolal políciu, ktorá ho dopravila do miestnej nemocnice. Tam mu lekári začali podávať preháňadlá a čakali, až jeho telo prsteň späť vydá. Ani po 36 hodinách sa tak ale nestalo. Campbell teda nakoniec zamieril na operačnú sálu, kde sa o vybratie šperku z tráviaceho ústrojenstva postarali skúsení chirurgovia. Tým ale celá komédia pre turecké médiá nekončila.

V polovici januára bolo začaté trestné stíhanie, kde sa žalobcovia začali dozvedať veľmi kuriózne dôvody krádeže. Campbell okrem iného vypovedal, že v okamihu krádeže vlastne ani nebol pri zmysloch.

„Keď som tie diamanty zbadal, upadol som do tranzu. Klenotník mi niečo hovoril, ale vôbec som ho nevnímal, ako som bol mimo. Keď som potom znova nabral vedomie, všimol som si, ako si diamant skrývam do vrecka. V panike, že ma klenotník pristihne, som ho prehltol,“ povedal vo svojom svedectve.

Potom do celého prípadu zaplietol ešte svoju zosnulú bývalú manželku, ktorá je vraj pôvodcom jeho posadnutosti diamantmi. „Moja manželka zomrela počas autonehody. Jej telo ležalo niekoľko dní v jazere. Keď ho vytiahli, diamantový prsteň, náš svadobný, nemohli nájsť. Odvtedy som maniak na diamantové prstene. Zakaždým keď ich niekde vidím, musím si spomenúť na svoju ženu a cítim silné nutkanie vziať si ich, hlavne tie najdrahšie s niekoľkými karátmi.“

Víťaz aukcie nezaplatil za najdrahší diamant sveta, zostáva aukčnej sieni

Nutné dodať, že žaloba podobným výhovorkám neuverila, a írskeho turistu trest pravdepodobne neminie. Celý prípad je stále v rokovaní.

Kuriózna krádež diamantov ostane nepotrestaná