Muž prekvapil políciu. Pri zbraňovej amnestii „odovzdal“ tank a samohybné delo

713

Bolo to bezpochyby prekvapenie, keď muž využil v súčasnosti prebiehajúcu zbraňovú amnestiu, ktorú organizuje Polícia ČR, aby odovzdal svoj tank T-34/85 a samohybné delo SD-100.

Samohybné delo SD-100

Správu potvrdila policajná hovorkyňa Iva Kormošová. Muž podľa nej všetko nahlásil preventívne. Oba stroje držal legálne, avšak mal strach o správnom znehodnotení strelných systémov.

Polícia vtrhla do domu nemeckého dôchodcu, v pivnici našla 44 tonový tank

Policajní špecialisti v spolupráci s vojakmi tank aj delo, ktoré boli bez pôvodných dokladov, prezreli a zistili, že zbraňové systémy sú znehodnotené a neschopné streľby. Ich znehodnotenie však podľa polície nie je také, aby zodpovedalo platnej právnej úprave. Obrnencov sa tým podľa polície presunulo z kategórie bezpečnostný materiál do kategórie zakázané zbrane.

Nacisti jej zabili manžela, tak za všetky svoje úspory kúpila tank a vyrazila sa im pomstiť

Tank aj dialo nechali policajti u ich pôvodného majiteľa. „Sú u neho riadne zabezpečené a nie sú nebezpečné,“ uviedla hovorkyňa. Muž si podľa nej mieni obe zbrane nechať dodatočne znehodnotiť tak, aby všetko zodpovedalo predpisom. To bude podmienkou pre to, aby ich mohol naďalej vlastniť.

Najlepší americký tankista zničil 15 nemeckých tankov a stal sa legendou

Zbraňová amnestia trvá v Česku od konca januára do konca júla. Ľudia pri nej môžu bez vysvetľovania a bez postihu odovzdať nelegálne držané zbrane. Môžu tiež požiadať o zaregistrovanie nelegálne držanej zbrane a legálne si ju ponechať.