Muž sekol s prácou, vzal piano aj psa a cestuje po svete, aby hral ľuďom!

1387

Ak ste si mysleli, že vláčiť sa po svete s ťažkým batohom je poriadna otrava, skúste cestovať s pianom! Presne to totiž už päť rokov robí Dotan Negrin. Ten skončil so svojou prácou, z úspor kúpil nákladiak, vzal piano a psa Branda a rozhodol sa deliť o svoju lásku k hudbe s ľuďmi po celom svete!

Za uplynulých päť rokov už Dotan navštívil 300 miest v 21 krajinách sveta. O svoju hudobnú vášeň sa delil s ľuďmi v Spojených štátoch, Mexiku, Kanade i Európe. A zďaleka nekončí!

Celý príbeh začal v roku 2010 v New Yorku. Jedného dňa sa Negrin jednoducho rozhodol dať výpoveď v práci, ktorá ho nenapĺňala, a začať úplne nový život. Na Ebay si vydal dodávku a mohol sa vydať na cestu. „Doslova som pospájal všetko, čo v živote milujem – cestovanie, hudbu, predvádzanie sa a poznávanie nových ľudí,“ rozpráva. „Nechápte ma ale zle, možno to znie ako jednoduchý život, avšak naozaj nie je! Cestovať s pianom je vážne, vážne ťažké. Raz mi spadlo na ruku a zlomilo dva prsty,“ dodáva.

Po vysokej stále pracoval, prechádzal plynule z jedného zamestnania do druhého a až teraz si plní svoje sny. Medzi tie patrilo napríklad zahrať si u Grand Canyonu alebo Eiffelovej veže. Tie už si splnil a každý deň sa vydáva v ústrety ďalším výzvam.

Ak nebudete mať to šťastie a nepodarí sa vám Dotan stretnúť osobne, môžete jeho dobrodružstvo sledovať vďaka webovým stránkam pianoaroundtheworld.com.