Muž si vymyslel, že spáchal vraždu, aby mu polícia odhrnula zasypanú cestu

927

Ukrajinec dostal „skvelý“ nápad, ako vyčistiť cestu blízko svojho domu od snehu. Nahlásenie falošnej vraždy sa mu nakoniec celkom vyplatilo.

Tú situáciu pravdepodobne poznáte aj z našich končín. Sneh husto zasype cesty, cesta po nich je nemožná, a cestári sú v nedohľadne. S podobným problémom sa potýkal tiež nemenovaný muž z dediny Grybova Rudnja z ukrajinskej Černihivskej oblasti. Namiesto nadávok na zaskočených pracovníkov cestnej služby sa s komplikáciu rozhodol vysporiadať po svojom.

13. februára zavolal na tiesňovú linku a jej operátorom oznámil, že zavraždil svojho nevlastného otca. Muži sa údajne pohádali a mladší na staršieho zaútočil nožom. Zasadil mu niekoľko bodných rán do hrudnej oblasti, ktorým otčim po chvíli podľahol. Samozvaný vrah tvrdil, že sa ku všetkému prizná, ale polícia musí najprv prísť do jeho domu, čo bol celkom problém. Silné snehové zrážky jeho obydlia totiž úplne odrezali od zvyšku komunikácie. Nepríjemná situácia trvala už niekoľko dní.

Týmto 10 celebritám vraj môžete najviac zo všetkých veriť

Pre policajtov nebol problém k domu vyslať snežný pluh, ktorý oblasťou prechádzal krátko pred mužovým telefonátom. Keď sa ale vyšetrovatelia dostali po vyčistenej ceste na domnelé miesto činu, zistili, že je všetko inak.

„Ihneď po príchode zistili, že príbuzný je skutočne v dome, ale v jednom kuse a bez akéhokoľvek zranenia. Nikto na neho nezaútočil,“ vypovedala do médií policajná hovorkyňa Julija Kovtun.

Dvojnásobná zrada

Inými slovami povedané – k žiadnej vražde nedošlo. Muž sa priznal, že si všetko vymyslel, aby mu niekto konečne vypratal cestu od neprejazdenej vrstvy snehu. Kto si myslí, že Ukrajinec bol za tento vtipek spravodlivo potrestaný, bude asi sklamaný. Polícia ho síce obvinila z falošného nahlásenie a marenia policajného výkonu, ale celý jeho trest spočíval v pokute 119 hrivien, teda iba 3 Eur.

Sú to klamári, tvrdí Trump po obvinení zo sexuálneho obťažovania

Falošné nahlásenie vraždy sa tak mužovi celkom oplatilo. Napriek tomu sa jeho príkladom radšej neriaďte.