Muž vošiel pred 13 rokmi do baru. Nikto ho od tej doby už nevidel

1428

Pred trinástimi rokmi došlo k záhadnému zmiznutiu Briana Shaffera. S nadsádzkou sa dá povedať, že dvadsaťsedemročný študent medicíny sa doslova vyparil do vzduchu.

Brian Shaffer (1979) bol študentom mikrobiológie na Ohijskej štátnej univerzite v Columbuse. 31. marca 2006 slávil spoločne s najbližšími začiatok jarných prázdnin. Najprv si vyšiel s otcom Randym na rodinný obed. Muž si všimol, že jeho syn je unavený z vyčerpávajúceho bifľovania na skúšky a predpokladal, že po jedle zamieri späť do svojho bytu. Brian mal ale iné plány. S kamarátom Williamom „Clintom“ Florence sa chystal nadchádzajúce voľno započať so všetkým.

V deväť hodín sa stretli v bare Ugly Tuna Saloon, kde si dali jedného panáka. Pokračovala návšteva niekoľkých ďalších podnikov. Brian medzitým zavolal svojej priateľke Alexis Waggoner, ktorá opustila mesto skôr a zdržiavala u rodičov. Dvojica plánovala za dva dni odísť do Miami. Po polnoci sa k mužom pridala Clintova kamarátka Meredith Reed. Tá ich zaviezla späť do Ugly Tuna Saloon.

Ugly Tuna Saloon

Brian sa od svojich spoločníkov neskôr odtrhol. Clint a Meredith chceli po záverečnej o druhej ráno z miesta odísť, ale Briana nemohli nikdy nájsť. Nedalo sa mu ani dovolať. Predpokladali, že ich kamarát najskôr už odišiel domov. Na ďalší deň sa mu ale nemohol dovolať ani otec a Alexis. Keď sa v pondelok ráno neobjavil na letisku, Randy Shaffer nahlásil na polícii jeho zmiznutie.

Zmiznutie Tary Calico zostáva nevyriešené

Začalo rozsiahle pátranie po okolí. Vyšetrovatelia sa mladého muža snažili vypátrať predovšetkým vďaka záznamom z bezpečnostných kamier. Na jednom z nich videli, ako Brian s Clintom a Meredith idú v 01:15 po eskalátoroch do baru. V čase 01:55, teda krátko pred zatváracou dobou, natočila kamera Briana vonku, kde krátko hovoril s dvoma ženami. Potom, čo sa s nimi rozlúčil, ale nezamieril na cestu domov, ale späť do baru. A potom dochádza k tomu naj podivnejšiemu – na žiadnom z urobených záberov nie je zaznamenané, že by Brian z baru niekedy odišiel.

Ugly Tuna Saloon mal ešte jeden východ, ale ten mohli používať len zamestnanci. V tej dobe navyše viedol do priestoru, kde prebiehali stavebné práce a hrozilo riziko úrazu. Je teda možné, že odchod Briana kamery skrátka len nezaznamenali? Vytratil sa muž v prevleku a zmizol z mesta, bez toho aby o tom komukoľvek povedal, a teraz žije nový život ďaleko od pôvodného domova? Alebo sa stalo niečo vnútri baru a niekto sa postaral, aby jeho telo nepozorovane zmizlo? Podľa najstrašidelnejších hypotéz sú zvyšky jeho tela stále v budove…

Polícia vynaložila všetky možné prostriedky pre jeho nájdenie, ale nepodarilo sa jej vypátrať jedinú stopu. Ľudia z Brianovho okolia boli poslaní na detektor lži. Jeden človek ho odmietol postúpiť – Clint. Tvrdil, že všetko podstatné už vyšetrovateľom povedal a vraj sa nechcel celým prípadom znovu zaoberať. Vedel o jeho zmiznutie viac a bál sa, že sa to na detektore preukáže?

Aj po trinástich rokoch zostáva Brian Shaffer nezvestnou osobou a jeho prípad nie je stále uzavretý.

Nankingský incident: 3000 vojakov zmizlo, dodnes nikto nevie, čo sa s nimi stalo