Najskôr, drahé mužské osadenstvo: dávno pominuli časy (alebo možno ani nenastali), keď sme vás bez zjavnej príčiny (ako napr. keď nás naštvete, opustíte a pod.) hádzali do jedného vreca s ostatnými a dávali vám mená farmárskeho dobytka. Vieme, že v istých črtách osobnosti sa zhodujete aj vy, aj my,…

Preto nech sa autor neurazí, ale článok vyznel, ako keby už existovali len naivné dievčatá, ktorých jedinou záľubou je počítanie kalórií šalátového listu a naháňanie kariéry cez mŕtvoly. No mám zopár noviniek. Dávno neberieme vzťahy ako naše staré mamy. Väčšinu dnešných mladých žien môžem pokojne charakterizovať podľa „chlapského“ meradla ako mrchy. Usadený život nemáme v pláne skôr, ako dovŕšime 28 rokov a aj keď máme rady trvalé vzťahy, flirtíkom s pekným čašníkom neohrdne žiadna. Čo sa pozývania týka, nemajte strach. Stále nás je dosť, čo sa necháme s radosťou pozvať a nieže nás nenapadne peňaženku vybrať, ale ju ani nevezmeme so sebou (veď v kabelke treba mať iné potrebné veci).

Skôr ide o to, že takmer každá pozná situáciu: fešný mladík ma pozve na drink a moju kladnú odpoveď si vysvetlí ako odpoveď na všetky ostatné otázky. Prednedávnom sme sa so spolužiačkami pri krátení času pred prednáškou v istom bare bavili na túto tému. Došli sme, po posúdení jednotlivých skúseností, na to, že z nejakých dôvodov je to tak, že ak dámu pozve pán na pohárik, zvykne za to očakávať (skôr či neskôr) platenie vo forme naturálií. Zvyčajne z tohto pramení naša peňažná aktivita pri stole. Na margo množstva tuku na tanieri – po svete chodí veľa jedincov ženského pohlavia, ktoré nemajú v pláne dosiahnuť look a lá Ally McBeal a papať celé dni deratizačné zrno a nafúknuté nič, ktoré má tvar keksíka. Áno, je to asi šokujúce, ale sme tu a ochotné ísť o desiatej večer na pivo a pizzu. A dokonca nezvykneme mať viac ako 65 kíl (no áno, dá sa chudnúť aj ináč ako pozeraním na zeleninový šalát). O posteľových story sa hádam ani netreba rozpisovať, pokiaľ ide o slečny. No pre pochopenie opačnej strany – vieme, že v posteli sa nemáme správať ako Milágros. Ak máte pocit, že sme pred začatím obľúbenej činnosti hanblivé, tak to má úplne iné príčiny ako si myslíte (nie nie, žiadne morálne bloky ani slušná výchova). Nuž ide o týchto pár príčin, keď nechceme :

a) očarenie pominulo, keď ste zhodili tričko

b) očarenie pominulo, keď ste zhodili posledný kus oblečenia

c) očarenie pominulo, keď ste sa nás dotkli alebo pobozkali

d) miera očarenia začala klesať úmerne s mierou alkoholu v krvi

Ak už k niečomu dôjde, tak každá chce ostať vo vašej pamäti. Čiže je pre nás nevyhnutné vytiahnuť z vás, čo robila tá predošlá zle. A dávno, pradávno nám prestalo vadiť, akými posteľovými úlovkami sa nám chválite. Je nám to v podstate jedno. Záujem prejavíme, iba ak sa chceme tej ktorej slečne nejako pomstiť, a takto vás nenápadne zneužijeme pre vlastné účely, pričom ešte prejaveným záujmom pohladkáme vaše ego.

Feministky by ma asi ukrižovali

Chceme si v posteli užívať minimálne tak, ako vy a minimálne s takým počtom, ako máte (tvrdíte, že máte) vy. V otvorenej debate o týchto zážitkoch nám bráni taký malilinký spoločenský predsudok –  muž = Casanova, žena = šľapka. A kedy ste ochotní stať sa podpapučníkmi? V mnohých prípadoch ani neviete, že sa v takom stave nachádzate, pokiaľ vás na to neupozornia vaši ohľaduplní súputníci . Ako mi raz jeden kamarát povedal (na upozornenie jeho kamarátom, že je pod papučou) „pod papučou je tesno, ale teplo“ (som síce žena, ale toto som nepochopila ani ja). Pýtate sa: „Ako to, že sa opovažuje tvrdiť, že nezistíme, akým spôsobom nás dokážu dostať pod papuču?“ Odpoveď vám nedám. Do tajov mačovstva vám nie je súdené preniknúť. A či sa vám to páči, alebo nie, dámy a páni, mrchám sa žije dobre. Pevne verím, že som nikoho neurazila a poskytla aktuálny pohľad na vzťahy zo strany určitej časti nežnej populácie (presne tak, mám na mysli mršky). Za môj posledný názor by ma feministky asi ukrižovali, no  musím ho napísať. Aj keď som žena, mám pocit, že dosť sebavedomá a nezávislá, netajím sa tým, že chlapa potrebujem. Chcem takého, čo bude za mňa platiť, bude mi otvárať dvere, bude ma svojím zvláštnym spôsobom štvať, nakoniec sa pohádame rozídeme a nájdem si ďalšieho, až kým to neskončí pri takom, čo mi na prst natiahne prsteň ani nebudem vedieť ako. A presne kvôli tomu budem stále využívať povestné ženské zbrane ako to len ide a nebudem sa hrať na niečo, (šalát a kariéra na úkor psychického a fyzického zdravia) čo je proti prírode a mne proti srsti.

…so don´t you stop being a man…

Buba