Štyria muži neznámej totožnosti prepadli v pondelok ráno poštový voz v dedine Horné Srnie, ktorý priviezol do dediny dôchodky. Dedina je vzdialená 5 km od hraníc s ČR. Ukradli 34 tisíc eur a ušli na dvoch štvorkolkách.  Polícia ČR na nich narazila pri Slavičíne na Zlínsku, lupiči ale utiekli do lesov. Muži by mohli byť ozbrojení.

Teraz lupičov v rojnici hľadá 120 policajtov zo Zlínskeho, Moravskosliezskeho aj Juhomoravského kraja, povedala zlínska policajná hovorkyňa Monika Kozumplíková. Do pátrania sa zapájajú aj slovenskí policajti, vrtuľník a policajti na koňoch a so psami.
Polícia mužov hľadá v okolí obce Rokytnice. „Dopoludnia došlo ku kontaktu s policajtom, muži však nereagovali na výzvu ani na varovný výstrel a stratili sa mu v lese,“ uviedla Kozumplíková. Odvtedy polícia žiadne nové informácie o pohybe mužov nemá.
Muži by podľa polície mali byť v lese. Varovala preto starostu okolitých obcí. „Varovali sme ľudí, nech neopúšťajú zabývané časti obce a nechodia do lesa alebo na pole,“ povedal starosta Rokytnice Antonín Goňa. Správu vyhlásil obecným rozhlasom. „To viete, že ľudia, ako videli policajné autá, tak hneď volali na úrad,“ uviedol starosta. Obec má asi 590 obyvateľov.
Policajti podľa Kozumplíková hľadajú v lese na kraji obce. „Cesta tadiaľto vedie ešte do ďalšej obce, preto prechádzajúce autá kontrolujeme. Ponúkame tiež ľuďom sprievod do ich domovov,“ uviedla Kozumplíková.