Myslela si, že sú to akné! Ale neboli …

6451

Marisha Dotsonová si najprv myslela, že ide o obyčajný pupienok.

Marisha Dotsonová si najprv myslela, že ide o obyčajný pupienok
Keď sa dvadsaťosemročnej žene objavila na nose vyrážka, myslela si, že je to len obyčajné akné a dala tomu čas. To bola ale osudová chyba, išlo totiž o vzácnu formu rakoviny kože, ktorá jej znetvorili tvár.
Marisha Dotsonová z amerického štátu Tennessee dlho vyrážke neprikladala žiadny význam. Lenže po nejakom čase sa začala zväčšovať, červeňať a bolieť, dokonca dostala horúčku. Navštívila teda dermatológa, ktorý pre ňu mal zdrvujúcu správu. Spoznal agresívnu formu rakoviny kože.
Žena mala len dvadsaťpercentný nádej na prežitie. Prvá operácia pri ktorej jej lekári odstarnili časť nosa zlyhala, nádor sa objavil na inej časti tváre. Následne lekári museli odoperovat ešte časť čeľuste, nosa a kože. Tiež prišla o predné zuby.
Marisha má za sebou už takmer tridsať chirurgických zákrokov a svoj príbeh sa rozhodla podeliť na internete. „Tieto jazvy mám preto, aby som na ne bola pyšná, pretože sú dôkazom mojej vôle žiť, zrkadlí sa v nich krv, pot a slzy, ktoré som preliala, aby som prežila. Musela som sa síce vzdať svojej pekné tváre, ale som šťastná, pretože žijem,“ tvrdí dievčina, ktorú liečba vyšla na obrovské peniaze. Dlhy sa teraz snažia zaplatiť s pomocou finančnej zbierky.