Sedem ľudí zomrelo zrejme na predávkovanie drogami počas festivalu elektronickej hudby Trip to the Moon (Výlet na Mesiac), ktorý sa v noci na dnes konal v Hanoji. Päť ďalších osôb zostáva v kóme, informovala dnes agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

Hudobný festival sa konal vo vodnom parku neďaleko centra Hanoja a prišli na neho tisíce ľudí. Všetky obete mali pozitívny test na drogy, ale úrady zatiaľ nezistili, o aké narkotikum či narkotiká išlo.

Podľa spravodajského serveru Vietnam Insider bolo prvých 8 postihnutých návštevníkov populárneho festivalu odvezených na pohotovosť do 7 kilometrov vzdialenej nemocnice o 22:30 miestneho času. Jeden z nich zomrel ešte tesne pred tým, než mohol byť prijatý do starostlivosti. Ďalšie traja zomreli v pondelok ráno. Doteraz nie je jasné koľko ľudí celkom je v ohrození života. Podľa miestnych policajtov ide ale o veľmi závažnú situáciu.

Vo Vietname je podľa vládnych údajov asi 220.000 ľudí závislých na drogách a každý rok polícia zaznamená približne 1600 prípadov predávkovania. Najbežnejšími drogami sú metamfetamín a heroín.