Na MS napokon možno príde aj trio z NHL

1455
V pondelok sa k tímu SR sa pridalo kvarteto finalistov českej extraligy – noví šampióni Peter Trška s Marcelom Haščákom a zdolaní Adam Jánošík s Máriom Bližňákom.
S mužstvom je už aj útočník Nitry Radoslav Macík. V utorok ráno sa k tímu pripojí aj kvarteto Slovenských majstrov z Banskej Bystrice – Tomáš Matoušek, Michal Sersen, Pavol Skalický a Tomáš Zigo.
Z NHL tréner slovenskej hokejovej reprezentácie nemá k dispozícii ani jedného z brankárov, taktiež aj Marián Hossa, Marián Gáborík, Tomáš Tatar, Richard Pánik, Marko Daňo a Marek Hrivík. Pridal sa k ním aj útočník majstrovskej Banskej Bystrice Tomášom Surovým, ktorý sa po sezóne cíti unavený a má aj zdravotné problémy, ktoré si chce doriešiť. Kouč tímu SR je z rozhodnutia Tomáša Surového sklamaný. „Počítali sme, že na turnaj pôjde a pomôže nám, pretože máme problém s centrami, ale rozhodol sa, ako sa rozhodol. Nič s tým neurobím, je to jeho rozhodnutie,” reagoval Zdeno Cíger.
Ešte sú v hre traja hráči z NHL, ktorí vypadli z play-off o Stanleyho pohár, obrancovia Zdeno Chára, Martin Marinčin a útočník Tomáš Jurčo.
V súčasnosti má k dispozícii poriadne široký káder. Zužovať ho možno bude už pred odchodom do Nórska, je však šanca, že tak urobí až po návrate z Hamaru. V piatkovom zápase proti Fínsku sa zranil útočník Libor Hudáček. „Teraz som s ním hovoril, našťastie nemal otras mozgu, má to iba silno narazené a ponaťahované. Do Nórska isto nepôjde, ale komunikuje s fyzioterapeutmi. Je to len o bolesti, našťastie to nie je také vážne,” informoval kouč Cíger.
Andrej Šťastný

Aktuálny káder slovenskej hokejovej reprezentácie pred prípravnými zápasmi v Nórsku:

Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR), Patrik Rybár (HC Mountfield Hradec Králové, ČR), Ján Laco (Piráti Chomutov, ČR)
Michel Miklík

Obrancovia: Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Ivan Švarný (Kärpät Oulu, Fín.), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Peter Čerešňák (HC ŠkodaPlzeň, ČR), Ján Brejčák (MODO Hockey, Švéd.), Dominik Graňák (Rögle BK, Švéd.), Lukáš Kozák (MHC Martin), Adam Jánošík (Bíli Tygři Liberec, ČR), Peter Trška (Kometa Brno, ČR)

Patrik Lušňák
Útočníci: Martin Bakoš (Červená hviezda Kchun-lun, Čína/KHL), Michael Vandas (HC Vítkovice, ČR), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Miroslav Preisinger (HC Škoda Plzeň, ČR), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Jakub Suja (HC Košice), Patrik Lušňák (HKM Zvolen), Lukáš Cingeľ (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Marek Hovorka (MsHK Doxxbet Žilina), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava/HK Dukla Trenčín), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR), Marcel Haščák (Kometa Brno, ČR), Mário Bližňák (Bíli Tygři Liberec, ČR), Michel Miklík (JYP Jyväskylä, Fín.), Radoslav Macík (HK Nitra)
Realizačný tím:
generálny manažér: Róbert Švehla
tréner: Zdeno Cíger
asistent trénera: Miroslav Miklošovič
asistent trénera: Július Šupler
tréner brankárov: Peter Kosa
výstrojový manažér: Rastislav Ladecký
kondičný tréner: Róbert Bereš
fyzioterapeuti: Viktor Fábik, Andrej Foltýn
masér: Ľuboš Ondrejka
lekár: MUDr. František Okál
videoanalytik: Igor Andrejkovič
team manažér: Roman Ulehla