Na podujatí Svet na kolesách sa predstaví takmer 40 vystavovateľov

1070

„Radi privítame všetkých, ktorí sú zvedaví na motoristické novinky. V minulom roku podujatie výrazne ovplyvnilo práve prebiehajúce šrotovné a s tým súvisiaci zvýšený predaj áut, čo zapríčinilo, že predajcovia nemohli na výstave predvádzať všetky ponúkané typy automobilov,“ uviedla pre TASR riaditeľka Mestskej správy služieb Ivana Pronerová. Dodala, že v tomto roku je sortiment oveľa väčší, vystavovať budú 21 automobilových značiek a preto očakávajú aj viac návštevníkov. Každý rok do priestorov haly príde zhruba 7000 ľudí. 
      Súbežne s výstavou sa uskutočnia aj Prešovské májové trhy, ktoré sa organizujú od roku 1998. Na parkovisku pred športovou halou bude svoj tovar ponúkať viac ako 120 predajcov. Okrem textilu, obuvi, domácich potrieb a drogérie tu návštevníci nájdu náradie pre záhradkárov, bytové doplnky a v neposlednom rade aj domáce potravinárske produkty a výrobky ľudových remeselníkov.
      V rámci podujatia prešovská radnica vyhlási súťaž „Keď rozkvitne mesto“. O vecné ceny sa môžu obyvatelia Prešova uchádzať v kategóriách: najkrajší balkón a okno, najkrajšia záhrada a predzáhradka a najkrajšia sadovnícky upravená plocha pred komerčnými budovami.