Na popravu čakal 19 rokov! Znásilnil a zavraždil zdravotnú sestru kvôli čarodejníctvu

Bývalý vojak znásilnil a zavraždil zdravotnú sestru

514

Americká vláda v utorok popravila šiesteho odsúdeného od júlového znovuzavedenie trestov smrti na federálnej úrovni, oznámila stanica CNN. Smrtiacu injekciu dostal William LeCroy, ktorý pred 19 rokmi znásilnil a zavraždil Joannu Tieslerovú (†30).

Psychiatrovi neskôr svoj čin „vysvetľoval“, že sa snažil zrušiť účinky čiernej mágie, ktorou mu obeť spôsobila všetky jeho problémy.

Popravený sa volal William Emmett LeCroy (†50) a v roku 2001 v Georgii uniesol, znásilnil a zabil zdravotnú sestru Joannu Lee Tieslerovú (†30). Uznaný vinným bol v roku 2004. Zločinu sa dopustil krátko po prepustení z 10ročného trestu za pohlavné zneužitie dieťaťa, lúpež a prepadnutia.

Dramatická poprava nechutného vraha smrtiacou injekciou!

Väzeň sa pred utorňajším vykonaním rozsudku smrti snažil cez advokátov domôcť odloženie výkonu trestu, súd ho ale nevypočul. Poprava prebehla okolo 9. hodiny večer miestneho času. „Spravodlivosť bola konečne vykonaná,“ ​​uviedol Joannin otec v písomnom vyjadrení. „Ľutujem len toho, že to trvalo 19 rokov. Ale pre rodinu a Joannin priateľov sa teraz stala podstatná vec, ktorou sa táto záležitosť určitým spôsobom uzavrela,“ povedal tiež.

Podľa svedectva prítomného reportéra držal LeCroy pri aplikácii dávky pentobarbitalu oči otvorené. Minútu dve sa nekontrolovane triasol, po ďalších niekoľkých minútach sa mu zamračila tvár, pery domodra a končatiny stratili farbu.

Chladnokrvná poprava šéfa motorkárskeho gangu! Vrahovia mali rúška!

Bývalý vojak LeCroy svoje obete pri útoku zviazal ruky za chrbát, škrtil ju elektrickou šnúrou a znásilnil ju. Potom jej podrezal hrdlo a päťkrát ju bodol do chrbta. Za volantom jej auta následne zamieril ku kanadským hraniciam. Polícia ho dopadla skôr, ako ich stačil prekročiť.

Súdnemu psychiatrovi neskôr povedal, že považoval mŕtvu za pestúnku, ktorá ho mala pred dvadsiatimi rokmi sexuálne zneužiť, a vinil ju za všetky problémy, ktoré v dospelosti mal. Veril vraj tiež, že ho začarovala. Svoj čin vysvetľoval tak, že sa ním snažil jej kúzlo zrušiť. LeCroy začal byť čarodejníctvom údajne posadnutý po svojom prepustení z armády.

Poprava LeCroy je šiesta od júla 2020, kedy minister spravodlivosti William Barr po 17 rokoch obnovil tresty smrti pre odsúdených federálnymi súdmi.