Na pozemku nechutného úchyla našli ľudské kosti!

Ide o nezvestnú dievčatko?

1087

Na bývalom pozemku väzneného Stalkera boli objavené ľudské pozostatky. Kenneth Ward (72) bol v roku 2011 uväznený za obnažovanie a prechovávanie zbraní, polícia teraz hľadá spojitosti s nevyriešenými vraždami z minulého desaťročia.

Policajný tím, ktorý prehľadal chalupu na rašeliniskami v Severnom Yorkshire v Anglicku, urobil nečakaný nález. Samotné kosti môžu byť staré už niekoľko desaťročí, preto zatiaľ nedošlo k žiadnemu obvineniu. Objav by mohol mať spojitosť s prípadmi, ktoré má na starosť polície v susednom meste Middlesbrough. Práve tu v roku 2018 opätovne začali vyšetrovanie troch nevyriešených vrážd.

Obete: Dona, Rachel a Vicky

Rachel Wilsonová (19), ktorá sa živila ako sexuálna pracovníčka, zmizla z oblasti Southfield Road v Middlesbrough v roku 2002. Jej pozostatky boli v roku 2012 nájdené na okraji mesta, čo viedlo k otvoreniu prípadu a vyšetrovanie jej smrti ako vraždy. Ďalšie sexuálne pracovníčky, Vicky Glass (21), zmizla z toho istého mesta v októbri 2000 a jej telo bolo nájdené o tri týždne neskôr v potoku. Posledné zmiznutú bola Donna Keogh (17), ktorá zmizla z večierku v Middlesbrough v apríli 1998. Hoci jej telo nebolo nikdy nájdené, je považovaná za mŕtvu.

„Polícia nadviazala po objavení podozrivých ľudských kostí na odľahlom mieste spoluprácu s forenznym archeológom,“ povedal hovorca tamojšej policajné zložky. „Aj keď je ešte skoro na to, aby bolo možné určiť s presnosťou ich vek, podľa súčasného forenzného vyšetrovania to vyzerá, že kosti nie sú čerstvé a pravdepodobne môžu byť staré niekoľko desaťročí. Žiadame verejnosť, aby o ich pôvode nešpekulovali, kým prebieha vyšetrovanie,“ dodal.

 Každodenné  teror 

Zatiaľ neexistuje žiadne spojenie vrážd s Wardom, vojenským historikom, ktorý bol uväznený za terorizovanie svojej susedky. Mandy Dunfordová (59) svojho suseda za obťažovanie niekoľkokrát nahlásila polícii, až sa jej ho podarilo v roku 2011 dostať za mreže. Dovtedy ju a jej matku, o ktorú sa v dome starala, desil po dobu deviatich rokov.

Mesiac po drsnom útoku, dievča spoznalo na ulici muža, ktorý ju chcel znásilniť

Ward žil v starej chalupe so svojím bratom Brianom, ktorý však zomrel okolo roku 2002. Naproti ich pochybnému príbytku mala svoju malú farmu slečna Dunfordová, ktoré v roku 2015 opísala hrôzy, ktoré prežívala v susedstve tohto muža. Aj s bratom pohadzovali okolo ich domu zmasakrované telá zvierat zamorené červami a sám Kenneth stával vonku hodiny oblečený len v gumákoch s puškou na ramene a sledoval nebohé ženy oknom.

Zmiznutie Tary Calico zostáva nevyriešené

 Rituálne  zväzovanie 

Jeho desivý rituál opakoval deň čo deň, aj keď vonku bolo pod nulou a on stál nahý po kolená v snehu. „Začalo sa to zhoršovať po smrti jeho brata,“ uvádza slečna Dunfordová. „Najprv sa predo mnou obnažoval, nasledovalo nazerania do okien, v noci behal okolo nášho domu a kričal,“ opisuje okamihy hrôzy. Šialený muž mal dokonca obľúbený kameň, na ktorom pravidelne stával s vyhrnutou košeľou a stiahnutými nohavicami, zatiaľ čo sa ukájal. Nešťastná bývalá policajtka v dôchodku ho niekoľkokrát nahlásila, bez úspechu. Strážnici Warda vždy iba napomenuli, čo jeho správanie len zhoršilo.

Vraha Lindy († 11) vypátrali po 46 rokoch! Pomohlo im k tomu DNA

Nakoniec sa Mandy Dunfordové podarilo urobiť dostatok nahrávok, ktoré poslúžili ako dôkazy, a jej sused bol konečne zatknutý. V jeho dome sa našla veľa funkčných zbraní a bômb, čo predĺžilo jeho trest. Terorizovanie ale konečne ustalo a Kenneth Ward sa do oblasti už nikdy nevrátil.