Na pozemku žijú motýle a vtáky, zaplaťte! Podnikavci mali vydierať investorov

592

„Zaplaťte, inak námietky nestiahneme!“ Investorov na Ostravsku Radim L. (49), Hana H. (57) a Bohdan S. (44) vydierali. Na okresnom súde ale nepôsobili, že by ťahali za jeden povraz.

Radim L. s Bohdanom S. mali pri stavebných konaniach vznášať námietky kvôli vzácnym stromom, vtákom či motýľom. „Stromy sú v zlom stave, môžu ohroziť vtáky. Očakávam nejakú ponuku,“ mal podľa žaloby vyhlásiť Radim L. voči investorovi.

„Zástupcovia, ktorí na ich podmienky pristúpili, si potom za určitý obnos objednali najrôznejšie prieskumy, napríklad drevín,“ povedal štátny zástupca Martin Fraš.

Posudky pre obžalovaných mužov mala robiť firma Hany H., všetci za to inkasovali desaťtisíce.

Krásna podvodníčka Anna, ktorá oblafla aj Billa Gatesa a a užívala si to

 Mali tabuľku s  úradníkmi? 

Zatiaľ čo Radim L. a Hana H. vinu popierajú, Bohdan S., ktorý ako jediný z hlavnej trojice žalovaných vyhlásil vinu.

„Na schôdzke v reštaurácii povedal Radim L. ostatným, kto, ako a za koľko čo robí. S Hanou H. vypracovali tabuľku s úradníkmi, ktorým mali byť vyplácané úplatky,“ povedal.

Radim L. aj Hana H. len krútili hlavami. „Žiadne tabuľky sme nikdy nerobili,“ ohradili sa.

Boss rakúskeho motorkárskeho gangu zadržaný v Prahe. Za vydieranie mu hrozí 10 rokov

 Časť priznala  vinu 

Tým, že Bohdan S. vyhlásil vinu, mu razom namiesto ôsmich rokov „hrozí“ podmienka. Radimovi L. naďalej hrozí osem rokov a Hane H. šesť rokov vo väzení.

V úplatkoch „šli“ niektorí aj úradníci a ľudia, ktorí konali v mene dotknutých firiem. Pred súdom stáli štyria. Dvaja z nich vyhlásili vinu a súd voči nim trestné konanie za podplácanie na pol roka podmienečne zastavil.