Na sedem rokov za drogy, musí ísť mamička Megan do väzenia,  len pár mesiacov po pôrode !

1649

 

Nedávno privítala na svet syna Alexisa. Šťastie zo svojho prvorodeného potomka si Megan di Martinová z okresu Michalovce dlho neužila. Novopečená mamička, ktorá má iba dvadsaťjeden rokov, sa musela so svojim potomkom rozlúčiť a nastúpiť do väzenia na sedem rokov. Prípad Megan upozornil na nedokonalosti v justičnom systéme na Slovensku, a dokonca sa ním bude zaoberať aj prezidentka.

Pred väznicu ho nevzala. Mamička Megan di Martinová podľa informácií televízie JOJ dala zbohom svojmu ročnému synčekovi doma. „Ja sa s ním čoskoro uvidím. Ja sa s ním nelúčim,“ povedala vo svojich najťažších životných chvíľach Megan s tým, že si do kufra dala fotografie Alexisa a dokonca aj jeho pyžamo.

 Dotyk raz za  3 mesiace 

Napriek tomu, že svojho syna môže vídať, zatiaľ čo si bude odpykávať svoj trest, vo svojom náručí ho dlho nezovrie. Kvôli pandémii koronaviru panujú prísne opatrenia. „Len raz za tri mesiace, sa dá dotknúť bez toho plexiskla. Volá sa to kontaktná návšteva. Raz za tri mesiace,“ uvádza Megan, ktorá dostala sedemročný trest väzenia.

 Činu  ľutuje 

Do krížika sa zákonom prišla po tom, čo ju jej bývalý partner namočil do drog. Deň predtým, než skončila na polícii, sa dozvedela, že je tehotná. Svoju vinu priznala, pred súdom, svoje skutky ľutovala a prijala svoj trest. „Kvôli tomu malému,“ zverila sa Megan s tým, že výkon trestu bol odložený o rok kvôli pôrodu. Avšak teraz už musela nastúpiť do väzenia.

Sexi kráska pomohla svojej matke z väzenia! Poskytla jej náradie a rozptyľovala strážcov

 Odtrhnutie od  dieťaťa 

Hoci v iných štátoch Európy idú matky s deťmi do špecializovaného väzenia, aby mohli svoje deti vychovávať, na Slovensku nič také neexistuje. Megan bude tak od svojho malého synčeka úplne odrezaná a neuvidí ho vyrastať. „Splnenie tejto úlohy je nastavené do konca roku 2023. Aby sa odsúdená matka mohla starať o svoje dieťa aj počas trestu odňatia slobody a nedochádzalo k traumatizujúcej separácii dieťaťa,“ informoval televíziu JOJ Per Bubla, hovorca ministerstva spravodlivosti.

Šikana dozorcov vo väzení. Dozorkyne často vyzliekli do naha študentku na chodbe pred celami. Kvôli šikanovaniu sa zabila!

 Možnosť domáceho  väzenia?! 

„Akú silu musí tá matka mať, aby fungovala bez svojho dieťaťa a dennodenne sa prebúdzala,“ pýta sa zdrvená Megan. Situáciu by mohlo vyriešiť domáce väzenie. „Keď naozaj ide o matku, ktorá sa stará o maloleté deti, máme tú možnosť domáceho väzenia,“ uviedla rektorka Policajnej akadémie Lucia Kurilovská s tým, že Megan podmienku domáceho väzenia spĺňa.

Pedofila, ktorý znásilňoval chlapcov a dievčatá, vo väzení ho pätnásťkrát zbili spoluväzni

 Nádej u  prezidentky 

Prípad sa dostal dokonca do rúk prezidentmi Zuzany Čaputovej. Podľa vyššie spomínanej televízie má prezidentka na stole podanú už žiadosť o milosť a jej kancelária informovala, že prezidentka v dohľadnej dobe žiadosť preskúma a následne rozhodne.