Zbohatlícka dcéra Eva Rezešová-Varholíková (41), ktorá si odpykáva trest za spôsobenie dopravnej nehody pod vplyvom alkoholu, by sa mohla po šiestich rokoch väzenia dostať podmienečne na slobodu. Búračka, ktorú spôsobila, stála život štyroch ľudí.

Maďarský denník Blikk pripomína, že odsúdená musí požiadať o podmienečné prepustenie tri mesiace dopredu. Vyšetrovací sudca potom preverí správy o tom, ako sa Slovenka počas väzby v Maďarsku správala.

Príbuzní Rezešovej-Varholíkovej denníku potvrdili, že ju ani v najťažších časoch neopustili a pravidelne ju navštevovali. Vyjadrili nádej, že žiadosť o podmienečné prepustenie na slobodu bude posúdené kladne.

Šokujúci rozsudok pre Rezešovú: 9 rokov za mrežami!

Odvolací súd pre okolie Budapešti odsúdil 11. septembra 2014 Rezešovou-Varholíkovou na 9 rokov väzenia za dopravnú nehodu so štyrmi obeťami, ktorú v roku 2012 spôsobila na maďarskej diaľnici M3. Trestné senát tým sprísnil rozsudok súdu 1. stupňa.

Podľa neho si mala zámožná Slovenka odpykať iba šesť rokov. Súd uznal Košičanku vinnou z trestného činu jazdy pod vplyvom alkoholu a okrem sprísnenia sadzby odňatia slobody jej sprísnil aj zákaz riadenia motorových vozidiel na osem rokov.

Dcéru milionára Rezeša si v base vydržiavajú spoluväzenkyne: Neuveríte, čím ju obdarovali

Rezešová-Varholíková sa môže podmienečne dostať na slobodu po odpykaní dvoch tretín trestu. Do konca života ju však bude rovnako strašiť pomyslenie na to, čo spôsobila. Tri osoby pri nehode zomreli ihneď, štvrtá podľahla popáleninám v nemocnici.