Talianska polícia zadržala na severe krajiny 18 ľudí podozrivých z toho, že psychologicky zmanipulovala deti a predávala ich potom do pestúnskych rodín. O škandále vo štvrtok informovali talianske médiá. Medzi zadržanými sú miestni politici, lekári a psychoterapeuti turínskej neziskovej organizácie poskytujúcej sociálne služby.

Podivná organizácia zameraná na starostlivosť o deti stojí v centre vyšetrovania talianskej kriminálky. V domácom väzení skončil vedľa piatich ľudí aj starosta obce Bibbiano medzi Bolognou a Milánom. Vyšetrované sú desiatky ľudí.

 Odoberali deti z chudobných  rodín 

Prípad sa začal vyšetrovať v roku 2018, zložka sa dočkala prezývky Anjeli a démoni. Sieť podozrivých podľa vyšetrovateľov produkovala falošná hlásenie, na základe ktorých boli deti odoberané svojim rodinám a končili u pestúnov – priateľov a známych ľudí zapojených do podvodu. Tí potom za starostlivosť o deti poberali verejné peniaze. Podľa agentúry ANSA sa tak skupina obohatila o stovky tisíc eur.

„Podľa súdu bolo cieľom skupiny stíhaných osôb odoberať deti rodinám v ťažkej sociálnej situácii a zveriť ich za odplatu iným rodičom,“ napísal denník Corriere della Sera. Stíhaní sú podozriví okrem iného z podvodu, marenia spravodlivosti, zneužitia úradu, falšovania verejnej listiny, týranie detí, vážneho ublíženia na zdraví, vyhrážanie, pokusu o vydieranie či sprenevery.

Školáčku (13) znásilnilo 137 pedofilov, ale za mrežami skončili len traja

 Deti manipulovali profesionálny  terapeuti 

Sieť používala okrem iného podvrhnuté výkresy detí, do ktorých boli pridávané sexuálne narážky. Terapeuti sa prestrojovali za „zlé“ postavy z rozprávok a vydávali sa pritom za zlomyseľných rodičov, ktorých hanobili aj ďalšími spôsobmi. Pomocou elektrošokov sa deťom pokúšali navodiť nepravé spomienky na sexuálne zneužívanie, napísala agentúra AFP.

Radosť zo slobody si pedofil dlho neužil. Zastrelili ho po prepustení z basy. Objednal si vraždu otec obete?

V správach bývali domovy detí klamne vedené ako schátralé a zavádzajúcim spôsobom v nich bol tiež popisovaný emočný stav detí, uviedla ANSA. Tým všetkým chceli stíhaní deti rodičom odcudziť.

 Išlo im o peniaze aj o  sex 

V niektorých náhradných rodinách boli deti údajne sexuálne zneužívané. Jeden z pestúnov viedol sexshop, iní majú psychické problémy, napísal denník La Repubblica. Polícia tiež v sklade zaistila desiatky darčekov a listov, ktoré v priebehu rokov deťom posielali ich skutoční rodičia, ale Turínska nezisková organizácia im ich nikdy neodovzdala.