Najdrahšia káva na svete prechádza tráviacim traktom slona

2176

Ak ste milovníci kávy a súčasne nemáte hlboko do vrecka, potom by ste mali zbystriť. Najdrahšia káva na svete je totiž téma, ktorá by vás mohlo zaujímať. Teda ak vás neodradí, že káva prechádza tráviacim traktom slonov.

Ako urobiť vynikajúcu kávu? V Thajsku sa snažia zachrániť slony pred vyhubením a súčasne produkovať tú najlepšiu kávu na svete. Preto vymysleli, že by bolo dobré prehnať kávové zrná tráviacim traktom slonov. Fermentačne šťavy sloních útrob vraj dodajú kávovým zrnám nezameniteľnú sladkú chuť. Vzali teda tamojšiu známu kávu odrody Arabic a ponúkli ju tamojším slonom chovaným v rezervácii organizácie Golden Triangle Asian Elephant Foundation.

Celozrnné palacinky s ovsenými vločkami

Kávové zrná dajú chovatelia slonom do zmesi zeleniny a ovocia. A potom len obchádzajú ich výkaly a hľadajú ich. Ako vidno, je to extrémne neefektívny spôsob. Veď z 33 kilogramov kávy podanej slonom sa získa len jeden kilogram Black Ivory Coffee, čo je súčasne značka najdrahšej kávy sveta. Jedna šálka stojí 50 dolárov. Dostanete sa k nej iba v niekoľkých málo päť hviezdičkových hoteloch v juhovýchodnej Ázii. Tam ju pripravujú v špeciálnom stroji z 19. storočia, pochádzajúci z Rakúska. Skrátka je to naozajstná maškrta pre gurmánov, avšak môže vás hriať, že tým súčasne pomáhate zachrániť slony.

Jednoduchá banánová zmrzlina – bez lepku, laktózy a cukru