Najhľadanejšieho slovenského vraha Viliama Míšenku poslal viedenský súd na 20 rokov do basy!

Manželku nechal odpáliť kilom TNT!

979
Viliam Mišenka

Súd vo Viedni poslal na 20 rokov do väzenia utečeného Slováka s rakúskym občianstvom, ktorý bol slovenským súdom už predtým odsúdený k dlhoročnému trestu za objednávku vraždy. Svoju ženu chcel zabiť odpálením kilogramu TNT! Životom za to zaplatil iný nevinný človek.

Šesťdesiattriročný Viliam Míšenka bol jedným z najhľadanejších občanov Slovenska. Chytili ho začiatkom júla na základe európskeho zatykača v Badene pri Viedni.

 Na úteku strávil viac ako  dva roky 

Keďže je držiteľom rakúskeho občianstva, nemohol byť vydaný späť na Slovensko. Rakúske orgány preto začali vlastný proces. Krajinský súd vo Viedni ho podľa informácií už začiatkom októbra poslal na 20 rokov za mreže. Proti verdiktu sa nie je možnosť odvolať.

Padli konečne rozsudky za mafiánsky bombový útok v Topoľčanoch

Míšenka si podľa agentúry APA na jar 2009 objednal vraždu vlastnej ženy, ktorá však výbuch kilogramu TNT s ťažkými zraneniami prežila. Pri spomínanej explózii v jednej z firiem v Topoľčanoch zomrel muž, ktorý kufrík s výbušninou do podniku doniesol, bez toho aby o nej vedel. V tomto prípade bol Míšenka v roku 2018 odsúdený na 23 rokov väzenia, verdikt odvolacieho súdu si však neprišiel vypočuť a ​​zo Slovenska zmizol.

Boss slovenskej mafie Černák sa priznal ku 14 vraždám, ale trest nedostal

Rakúska prokuratúra proti Míšenkovi vedie vyšetrovanie aj v prípade nájomné vraždy muža z roku 1996, ktorú si podľa nej tiež objednal.