Najhorší sériový vrahovia Česka a Slovenska!

Fikáčkovú obesili, Rigo zomrel v nemocnici

7962

Za najhoršiu českú sériovú vrahyňu sa považuje detská sestrička Marie Fikáčková. Tú odsúdili za vraždu dvoch novorodencov, ona sama sa ale priznala asi k desiatim obetiam. V apríli 1961 ju v útrobách pankráckej väznice popravili obesením. Ondrej Rigo, najhorší slovenský sériový vrah, zomrel v nemocnici. Počas dvoch rokov stihol zabiť osem žien a jedného chlapca, dve vraždy mu neboli dokázané.

Fikáčikovej v roku 1960 kládli za vinu smrť dvoch čerstvo narodených dievčatiek, u ktorých sa zistilo, že majú ťažké poranenie mozgu, jedna z nich mala aj zlomeninu ruky. Obe podozrivé úmrtia sa navyše stali za jej služby.

 

27. februára 1960 ju preto priamo na oddelení vtedajšej nemocnice v Sušici zadržali. O deň neskôr potom prebehol náročný šesťhodinový výsluch, pri ktorom sa o polnoci priznala s tým, že na pôrodnom oddelení schválne stláčala hlavu a zlomila obe ruky dvadsať hodín starému novorodencovi.

Ešte v ten deň potom podobné zverstvá vykonala aj ďalšiemu novorodencovi. V priznaní potom uviedla, že napadla ešte ďalších desať detí. A dôvod? Nenávisť k plačúcim deťom, počas toho sa u nej objavoval hysterický záchvat a nebála sa použiť nemalé násilie. Možných obetí je viac, možno až desať.

Vtedajší režim sa s dvadsaťštyriročnou Máriou Fikáčkovou nemaznal. 4. októbra toho istého roku nad ňou bol vynesený rozsudok smrti, proti ktorému sa na mieste odvolala. Ale márne, v novembri to súd bez ďalších možností zamietol, a tak bola v apríli 1961 ráno v pivnici pankráckej väznice popravená obesením.

Zomrel francúzsky sériový vrah Michel Fourniret († 79). Za vraždu ôsmich žien si odpykával doživotie

 Rigo zomrel v  nemocnici 

Ondrej Rigo (†66) je považovaný za najhoršieho sériového vraha na Slovensku. Na krku má celkom deväť obetí, z toho dve zabil v Nemecku a jednu v Holandsku. Útočil medzi rokmi 1990 a 1992 a vždy na ženy, ktoré sa nemohli brániť.

Ako zbrane používal železné tyče alebo kus betónu. Zabité ženy potom aj sexuálne zneužil, v jednom z prípadov zabil aj mladú matku a jej šestnásťročného syna, ktorý spal na posteli vedľa nej.

Najslávnejšia „uspávačka“ v československej kriminalistke bol Blonďavý diabol!

Spravodlivosti unikal dva roky, nakoniec sa ho podarilo chytiť pár hodín po poslednom útoku v Bratislave.

Polícia mala našťastie nezvratné dôkazy, napríklad vzorky DNA alebo modus operandi, Rigo sa k činom ale nikdy nepriznal, nedokázal prijať ani to, že ho ľudia nenávidia. Súd ho za deväť vrážd poslal na doživotie do väzenia. Po 25 rokoch si požiadal o predčasne prepustenie.

Čo bude s telom najhoršieho slovenského sériového vraha Ondreja Riga?

Mal totiž podlomené zdravie, zrejme choré srdce a kvôli tomu posledný rok strávil vo väzenskej nemocnici. A tam aj v utorok zomrel.