Najmladší obetí pandémie koronavírusy sa stala dievča z Francúzska menom Júlia A. Šestnásťročná študentka nemala žiadne ďalšie zdravotné komplikácie a bola v tej najlepšej kondícii. Jej zdrvená sestra uviedla, že milovala smiech, späť a tanec.

Júlia, ktorá so svojou rodinou bývala v Paríži, pred týždňom začala mať kašeľ. Stav študentky strednej školy sa podľa informácií britského denníka Mirror zhoršoval a v stredu musela byť prevezená do jednej z nemocníc v Paríži.
„Júlia mala len slabý kašeľ minulý týždeň,“ uviedla jej sestra Manon s tým, že cez víkend sa jej stav zhoršoval a v pondelok sa rozhodli, že navštívi lekára. „Boli jej diagnostikované dýchacie ťažkosti. Predtým nemala žiadne zvláštne choroby,“ dodala Manon.
Avšak jej stav sa zhoršoval a zhoršoval, až došlo k smrteľnej komplikácii. „Jej pľúca zlyhali. Lekári robili, čo mohli, ale bolo nemožné ju prebudiť,“ opísala Manon dramatické chvíle s tým, že si mysleli, že koronavírus je nebezpečný len pre starších ľudí.
„Milovala tanec, spev a mala zmysel pre humor,“ uviedla zdrvená sestra. Rodina tragicky zosnulej dievčatá nedokáže jej náhly odchod pochopiť. „Musíme prestať veriť tomu, že vírus postihuje iba starších ľudí,“ dodala smutná Júliin sestra.