Leslie Van Houtenová (68) sedí už 47 rokov vo väzení a pravidelne podáva žiadosť o prepustenie.

O Charlesovi Mansonovi a jeho vražednom komande sme už podrobne písali:

Žena z minulosti: Krvavá Mansonova nevesta prosí o zmilovanie

Teraz väzenská komisia odporučila Van Houtenovej podmienečné prepustenie. Rozhodnutie je už len na kalifornskom guvernérovi Jerry Brownovi, ktorý má na rozhodnutie 120-dňovú lehotu. Už vlani, ale prepustenie vrahyne zablokoval s tým, že nedokázala dostatočne vysvetliť, ako sa z tínedžerskej modelky z privilegovanej kalifornskej rodiny stal vo veku 19 rokov nemilosrdný zabijak.
Tento rok sa vraj Van Houtenová pripravila lepšie. Pred komisiou sa vyjadrila, že absolvovala množstvo terapeutických sedení, aby si spytujúc svedomie odpovedala na túto otázku. Na čo prišla?
„Cítim sa strašne. Väčšinu svojho života som sa snažila nájsť spôsob, ako s tým žiť,“ povedala tichým hlasom Van Houtenová na margo otrasného zločinu. Navyše hrá na strunu vzornej väzenkyne a študentky, keďže v cele usilovne hltala učebnice a získala vysokoškolský diplom.

Zbytočná smrť najkrajšej ženy svojej doby

Príbuzní zavraždených manželov jej však neuverili ani za mak. Podľa slov synovca zavraždených manželov Louisa Smaldina si žiaden člen Mansonovej rodiny nezaslúži slobodu. „Je to narcistka mysliaca len na seba a nie na škody, ktoré spôsobila,“odkázal Van Houtenovej, ktorá sedí už 47 rokov. Za mrežami sedí aj 82-ročný Charles Manson a ostatní jeho žiaci.