Najmladšie miliardárky na svete sú dve sestry. Utrácajú za kone a módu

1050

Najmladšie miliardárky na svete majú len 21 a 22 rokov. Alexandra a Katharina Andresenové dohromady disponujú bohatstvom v hodnote 2,8 miliardy dolárov, čo sestry tento rok už tretíkrát vynieslo do rebríčka najbohatších ľudí na svete. Rebríček minulý týždeň zverejnil magazín Forbes.

Na 1650. priečke sa objavili vďaka svojmu otcovi, ktorý je majiteľom nórskej investičnej spoločnosti Ferd. Tá vlastní súkromné ​​kapitálové fondy, niekoľko nehnuteľností a podiely v rade nórskych firiem. Johan Andresen pritom na dcéry prepísal 42 percentný podiel svojej firmy už v roku 2007. Teda v čase, keď sestry mali jedenásť a desať rokov.

Alexandra je profesionálna jazdkyňa parkúru

Bohatstvo rodiny však siaha ešte pred rok 1849, kedy praprapradedo dievčat Johan Henrik Andresen kúpil továreň na výrobu tabaku. Dedičia sa ale v roku 2005 svojho podielu v podnikaní s cigaretami vzdali a predali ho za takmer 500 miliónov dolárov.

 Pre firmu pracovať  nechcú 

Sestry Andresenové vraj prácu v rodinnej spoločnosti neplánujú a o svojej budúcnosti majú vlastnú predstavu. Alexandra je profesionálna jazdkyňa parkúru nórskeho národného tímu. Navyše od začiatku tohto roka žije miliardárka na Floride a je zasnúbená s Joachimom Tollefsenom, profesionálnym bojovníkom v zmiešanom bojovom umení MMA.

Katarína Andersenová

Jej sestra Katharina teraz študuje sociálne vedy na vysokej škole Amsterdam University College a od februára je stážistkou v spoločnosti Ernst & Young, ktorá sa venuje daňovému poradenstvu. Počas trojmesačnej praxe sa chce vraj Katharina venovať projektom zameraným na rodinné podnikanie či ženy v biznise.

Staršia sestra je však v Nórsku známa aj kvôli problémom so zákonom. Vlani Katharinu v jej Audi Q3 zastavila polícia, ktorá zistila, že vodička je pod vplyvom omamných látok. Povolenú mieru alkoholu dedička prekročila až trojnásobne. Neminula ju tak pokuta vo výške 30 tisíc Eur a na viac ako rok jej bol odobratý vodičský preukaz.

Viac o voľnom čase oboch sestier možno vyčítať z ich instagramových účtov. Radi míňajú za exotické dovolenky. Nedávno navštívili napríklad Indiu, Belize či Galapágy. Okrem cestovania sa staršia Katharina rada chváli nákupmi luxusného tovaru.