Nájomný vrah pri zatknutí bol rád, že ho chytila polícia a nie gangstri

1624

Nájomného srbského vraha, ktorý je v hľadáčiku hneď troch štátov, zadržali v piatok českí policajti v Prahe. Pri zatknutí išli podľa informácií naisto. Napriek tomu ich čakalo „malé“ prekvapenie. Zločinca museli zadržať v civile, ten si tak myslel, že si pre neho prišiel konkurenčné gang.

Českí policajti zadržali v piatok na pražskom Žižkove medzinárodne hľadaného zločinca, ktorý má vraj na svedomí najmenej tri vraždy. Pri jeho zatknutie im tiež dopomohlo šťastie alebo možno muža nerozvážnosť. Pôvodne ho lovci lebiek plánovali dopadnúť v hotelovej izbe, kde sa ubytoval. On im však vpochodoval priamo do náručia na recepcii, keď si chcel vyjsť na prechádzku. Počas niekoľkých sekúnd skončil v putách a rukách mužov zákona, ktorí boli v hoteli prezlečení za turistov. „Bola to pre nás viac-menej náhoda,“ povedal šéf českých lovcov lebiek Jan Rybár.

Muž sa vraj maskoval okuliarmi a parochňou a tiež falošnou identitou. Mal veľmi kvalitné doklady, ktoré by vraj pri bežnej pouličnej kontrole nemuseli policajti rozoznať od pravých. Pátracie jednotka sa však oklamať nenechala. „Maskovanie mu nerobil profesionál. Na prvý pohľad sme poznali, že nemá prírodné vlasy, ale parochňu. Dostali sme tiež materiál s fotografiami, kde bol zachytený v rovnakom maskovaní. Tým sa nám všetko uľahčilo a hneď sme vedeli, kto ide proti nám,“ prezradil detektív, podľa ktorého slov obsluha hotela o zásahu i pohybe polícia po priestore vedela.

Stopy Aleny Zs. vedú k ďalším 3 vraždám!

Zákrok museli vykonať ihneď, ako zistili, kde sa muž zdržiava. „Nikto by si nedovolil tú osobu deň alebo dva nechať behať na slobode. Sme pátrači a musíme hľadanú osobu zadržať. Nemôžeme riskovať, že by hľadaná osoba zmizla. Akonáhle sa zistilo, na akej konkrétnej adrese sa zdržiava, tak sa pristúpilo k zákroku,“ vysvetlil Rybár s tým, že Srb pri sebe zrovna zbraň nemal, na izbe ale mel dve pištole, náboje i tlmiče.

Legendárny mafiánsky nájomný vrah Richard Kuklinski prezývaný Ľadový Muž

Tiež priznal, že detektívov zaskočilo mužovo až kamarátske správanie a spolupráca. „Priznal, že si pôvodne myslel, že sme členovia konkurenčného gangu. Keď zistil, že sa skutočne jedná o zákrok polície, tak sa paradoxne správal veľmi korektne, až žoviálne. Hneď vyhlásil, že rešpektuje našu autoritu a že vie, že je hľadaný a prečo. Hovoril, že vie, že skončil,“ oznámil policajt.

Otec slávneho herca Woodyho Harrelsona pracoval ako nájomný vrah. Tvrdil, že zabil Kennedyho

Podľa informácií denníka Právo začali českí detektívi s prípadom už na začiatku decembra. Vtedy dostali prvé informácie od kolegov z Maďarska, ktoré však v tej dobe neboli príliš konkrétny. Prečo sa uchýlil do Českej republiky, policajti zatiaľ netuší. Zrejme však považoval krajine za bezpečný úkryt.