Brutálna vražda Češky Lucie († 26) pred desiatimi rokmi šokovala aj v Mexiku. Práve tam si totiž jej manžel (43) objednal nájomného vraha. Jej rozrezané telo potom odniesol v igelitkách do rokliny a podpálil. Tvrdil, že Luciu niekto uniesol, nakoniec ale vyklopil pravdu. Dostal 46 rokov, ktoré by mal stráviť v mexickom väzení. Teraz sa ale dožaduje prepustenia. Luckini rodičia sú v šoku.

Ich manželstvo vyzeralo idylicky a to aj napriek tisíckam kilometrov, ktoré ich väčšinu času delili. David žil už niekoľko rokov v Mexiku, Lucia za ním pravidelne dochádzala. Po jednej z takýchto návštev roku 2008 sa už ale nevrátila. A čoskoro sa ukázalo, že manželstvo nebolo tak ukážkové, ako sa mohlo zdať.

David si najal nájomného vraha na manželku Luciu

David si totiž najal nájomného vraha, aby jeho manželku, ktorá mu pohrozila rozvodom, zabil. A to sa aj stalo. Jej rozštvrtené telo v dvoch igelitových vreciach odniesol do rokliny, polial horľavinou a zapálil. Pred políciou robil, že manželka od neho odišla sama, potom nahlásil zmiznutie a naznačil aj únos, ktorý by v Mexiku nebol ničím zvláštnym.

Policajti ale jeho klamstvá prekukli veľmi skoro, Schmit sa nakoniec priznal a praskol i svojho komplica – nájomného vraha Rafaela Rivelina Rentería. Schmit po tiahlom súdnom spore vyfasoval 46 rokov a 3 mesiace v miestnom kriminále. Luckini rodičia dúfali, že tam dlho neprežije – tohto väzenia sa totiž boja aj drsní kriminálnici.

Po 10 rokoch sa pokúša dostať z väzenia

Denník však prišiel s informáciou, že sa Schmit pokúša dostať na slobodu – zrejme usiluje o zníženie alebo odpustenie časti trestu. „Keď som sa dozvedel, že sa usiluje o prepustenie z väzenia, bol som v šoku,“ povedal Denníku otec zavraždeného dievčatá, Jaroslav Marta z Ostravy. O Schmitovej žiadosti sa dozvedel od veľvyslanectva.

Zavraždil manželku počas medových týždňoch! V karibskom raji potopil jachtu aby získal dedičstvo

„Chce sa dostať z väzenia. Zrejme si myslí, že desať rokov je dostatočný trest za to, čo urobil. Zdá sa mi to neuveriteľné. Z ambasády mi napísali, že mu potvrdili celý trest, on sa však odvolal k vyššej súdnej inštancii,“ vysvetlil Luckino otec. „Za celú tú dobu sa nám neospravedlnil, žiadny list, žiadne slová ľútosti.“

Žena prišla na vlastný pohreb.