Dvadsaťpäťročný kuchár Kusai Al-Jundi bol spoločne s Mohamedom El-Abboudom (28) obvinený z brutálnej vraždy sedemdesiatjedenročnej Britky Louise Kamovej. So seniorkou sa Al-Jundi pred vraždou zblížil a tvrdil, že ju miluje, aby mohol spoločne s komplicom získať jej majetok v hodnote stoviek miliónov euro. Súd oboch mužov poslal na konci januára za mreže na tridsaťpäť rokov.

Britská seniorka Louise Kamová (†71) v minulosti prevádzkovala cateringovú firmu a po smrti svojho manžela sa pustila do predaja nehnuteľností. Vlastnila obchod vo Willesdene, ktorý zahŕňal aj tri byty, a veľký dom na okraji britského hlavného mesta. Celková hodnota Louisinho majetku dosahovala výšku v prepočte viac ako 5 miliónov eur.

To sa dopočul dvadsaťpäťročný Kusai Al-Jundi a dvadsaťosemročný Mohamed El-Abboud. Tí pracovali v indickej reštaurácii, ktorú často žena navštevovala, a tak sa s ňou vypočítaví mladíci v roku 2021 zoznámili. Seniorke začal Al-Jundi navyše tvrdiť, že má bohatú kamarátku, ktorá by rada kúpila jednu z Lousiných nehnuteľností. Žena brala muža za svojho priateľa a ten ju navyše začal hovoriť, ako ju má rád a že mu na nej záleží. Britka tak nad predajom domu v Barnete na severe Londýna začala premýšľať.

 Seniorku vylákali do jej  sídla 

Medzitým sa El-Abboud do tohto domu nasťahoval a správal sa, ako by bol jeho. V budove si natáčal dokonca videá, ktoré pravidelne zdieľal na sociálnej sieti TikTok. Na jednom zo záznamov tancoval aj s priateľkou Máriou, ktorú laškovne búchal po pozadí. Dievča sa nakoniec stalo jednou z hlavných svedkýň.

Louise sa nepozdávalo, že by mala podpísať dokument, ktorý by Al-Jundimu dával trvalú plnú moc, a mohol by tak mať absolútnu kontrolu nad jej financiami. Keď mladíkom oznámila, že zmluvu nepodpíše, vylákali ju muži do jej nehnuteľnosti v Barnete, kde mali všetko v súkromí znovu prebrať.

Sedemdesiatsedemročná seniorka sa dlho neozýval synovi, našli ju doma s odrezanou hlavou

 Telo hodili do smetiaka a zasypali  odpadom 

Lenže tam ženu chladnokrvne usmrtili. „Obeť bola uškrtená káblom od fénu a muži jej telo vyhodili v deke a odpadkových vreciach do smetiaka. Pripravovali si plán, ako utajiť jej vraždu a olúpiť ženu o celoživotné úspory,“ uviedol k tragédii detektív Brian Howie.

Muži dokonca začali rozosielať rodine zosnulej Louise sms správy, v ktorých seniorka mala príbuzným tvrdiť, že je na dovolenke v Číne. To ale čoskoro vyvrátila polícia, ktorá telo bohatej seniorky našla v smetiaku pri jej sídle v Barnete zasypanej záhradným odpadom.

Vražda zo žiarlivosti: Ohrdnutý senior (67) dostal od milenka (†35) kopačky. Vystrieľal do nej dva zásobníky!

 Súd oboch mužov poslal za  mreže 

Pre kriminalistov sa stala dôležitou osobou priateľka jedného z vrahov – Rumunka Maria Amariucaiová. Tú začal po smrti Louisa El-Abboud zahŕňať drahými darmi a nakoniec sa partnerke k uškrteniu bohatej starenky priznal.

„Tento strašný zločin je príbehom chamtivosti dovedenej do extrému. Kusai Al-Jundi a Mohamed El-Abboud sebecky a brutálne ukončili život Louise Kamovej, aby z toho sami mali nejaký zisk,“ uviedla prokurátorka Catherine Gouldová.

Obaja muži boli 19. januára odsúdení za brutálnu vraždu na tridsaťpäťročné odňatie slobody.

Seniorka Jarmila, ktorá jedinou ranou zabila zlodeja, je nevinná