Najslávnejšia „uspávačka“ v československej kriminalistke bol Blonďavý diabol!

Fabiánová pomocou hypnotík uspávala, okrádala a vraždila

2358

Občasná prostitútka a zlodejka Jaroslava Fabiánová má na svedomí niekoľko vrážd. Za svoje neslávne preslávené činy si vyslúžila nielen prezývku Blonďavý diabol, ale aj jednosmerný lístok do väzenia, kde si doteraz odpykáva doživotný trest.

Dnes 55-ročná Fabiánová prevádzkovala svoju kriminálnu činnosť v rokoch 1981-2003. Počas tohto obdobia sa dopustila niekoľkých trestných činov krádeže a vrážd štyroch mužov a tiež sa nezdráhala si privyrábať príležitostnou prostitúciou.

Jaroslava Fabiánová sa narodila v Děčíne roku 1965. Jej detstvo nebolo podľa dostupných informácií nijako idylické, hoci ona sama to vždy popierala. Podľa všetkého mala byť v detstve niekoľkokrát znásilnená, ďalej sa stretávala s nezáujmom zo strany rodičov a po ich rozvode – vtedy mala trinásť rokov – u nej došlo k zásadnému zvratu. Začala sa stýkať s partiou pochybných mravov, a tým začala svoju kriminálnu kariéru.

Prvú vraždu spáchala v roku 1981, keď mala iba šestnásť rokov. Murárskym kladivom niekoľkokrát udrela do hlavy dôchodca Vladimíra Zavřela, ktorý sa vyžíval v sexe s mladými dievčatami a chlapcami, za ktorých služby platil. Zavřela po útoku kladivom ešte dvadsaťkrát pobodala nožom a obuvníckym šidlom. Hrozný čin jej vyniesol sedemročný pobyt za mrežami.

Zrody v sukniach: Čubírková po vražde priateľa telo spálila v peci a hlavu pohodila na záchode vo vlaku

Zločinecký Modus operandi Fabiánovej znel: nalákať obeť na základe sexuálnych služieb, uspať ju pomocou hypnotík a okradnúť. A podľa tohto vzorca sa odvíjala aj druhá vražda, ktorú Fabiánová vykonala tak trochu „omylom“. V tomto prípade došlo počas celej „akcie“ u jej kardiovaskulárne chorého maďarského zákazníka k náhlej smrti. Verdikt? 10 rokov odňatia slobody. A okrem toho jej bol zakázaný pobyt na území Hlavného mesta Prahy.

Prečo ženy zabíjajú? Prečítajte si desivé citáty sériových vrahýň

Po prepustení sa na slobode veľmi dlho neohriala. V roku 2003 spáchala ďalšie dve vraždy, za ktoré bola následne odsúdená na doživotný trest. Obeťou tej tretej sa stal ďalší senior – Augustín Kôra, ktorému vrahyňa zasadila šesť smrtiacich rán kuchynským sekáčikom. Potom mu scudzila obrazy s vysokou hodnotou, ktorá predala. Ku štvrtému mordu došlo rovnako ako pri treťom v metropole. Fabiánová zavraždila 38 bodnými ranami do hrudníka tridsaťjedenročného Richarda Sýkoru a vraždu zavŕšila v tradičnom duchu – olúpením obete.

Záhada piatich mŕtvych v Bavorsku! Stála za hroznými vraždami sekta?

Na záver nesmieme zabudnúť na fakt, že Jaroslava Fabiánová bola lesbicky orientovaná a sex s mužmi bol pre ňu nepríjemným a zrejme aj traumatizujúcim zážitkom. Asi to bolo hlavným dôvodom, prečo si zvolila takúto temnú životnú cestu.