Najväčší pes sveta má ďalší rekord, ohromil aj výnimočným vekom

648

Tento psík je trochu ako z rozprávky o škaredom káčatku. Samec nemeckej dogy Freddy bol po narodení nedochôdčaťom a najmenšie šteniatko vo vrhu. Časom ale prerástol aj poriadne vysokých chlapov a dnes je zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako najväčší pes sveta!

Navyše 17. mája oslávil už 8. narodeniny, čo je pre jeho rasu výnimočný míľnik.

Keď sa narodil, sotva jedol, dnes toho ale zožerie v prepočte za 600 eur mesačne! Najradšej má hromady granúl, mletého hovädzieho a rád si pochutná aj na pečených kuriatkach. Okrem toho má pre neho jeho majiteľka, Claire Stonemanová z britského Weetingu v Norfolku, vždy v zásobe neúrekom maškŕt.

Nežný obor Freddy má pri stoji na všetkých štyroch 135 cm, a keď sa postaví na zadné, vyrastie do úctyhodných 213 cm.

„Radšej ho chodím venčiť veľmi skoro ráno, aby sme nestretávali moc ľudí. Na ulici budí rešpekt, ľudia sú väčšinou z jeho veľkosti dosť perplex, a často sa ho aj bojí. Vraj vedľa neho vyzerám, ako by som si vyšla do parku s koňom!“ Hovorí pyšná panička.

Okrem svojho obríka má ešte jednu nemeckú dogu – volá sa Fleur a je to sestrička Freddyho z rovnakého vrhu. Je o niekoľko minút mladšia, ale tiež už od pohľadu o pekných pár centimetrov a kilogramov menšie. Pretože Claire nemôže mať deti, obe svoje prerastené „bábätká“ veľmi rozmaznáva.

Pes majiteľky domu odplašil zlodeja, ktorý už páčil okno

Bolo to vidieť aj 17. mája, kedy pre Freddyho usporiadala regulárnu narodeninovú party. Obrovi urobili radosť špeciálnou psov tortou, balónikmi aj zbrusu novými hračkami. A že bolo čo oslavovať. Freddymu totiž bolo už osem rokov, čím sa podľa serveru denníka Mirror zapísal do Guinessovej knihy rekordov ako najstaršia nemecká doga na svete. Na oslave nechýbala ani Erin Manleyová, sedemročná dievčatko zo susedstva, ktorá sa do Freddyho celá zamilovala.

Psík z útulku zachránil život novorodencovi. Bez neho by sa bábätko udusilo!

Chodí ho navštevovať aspoň dvakrát týždenne. „Keď sa s ním pozerá na televíziu, čnie nad ňou úplne ako hora. Ale my vieme, že by jej nikdy neublížil. Je strašne dobrý a mierumilovný,“ rozpráva Erinin otecko. Ostatne sa poznajú celý život – dievčatko sa narodila len štyri mesiace po psíkovi.