NAKA začala vetrať aj na prokuratúre zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

876

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik po sedemnástich rokoch vo funkcii nedotknuteľného skončil zadržaný Národnou kriminálnou agentúrou v cele spolu s už predtým zadržaným ex riaditeľom Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítom Makóam.

Akcia prebehla v ranných hodinách v bratislavskej časti Nové Mesto. Pri zadržaní bolo viacero policajtov v civile, ale aj hliadku so samopalom.
Dôvod zadržania zatiaľ nie je známy.

Špeciálny prokurátor je momentálne na policajnej stanici, kde vypovedá.

Mafiánsky boss sa dostal na slobodu. Prokurátorovi Čižnárovi sa to nepáči

Výpoveď by sa mohla týkať prípadov v ktorých Kováčik pomáhal mafiánskej skupine takáčovcov a angažoval sa aj pri prepustení bosa takáčovcov Ľubomíra Kudličku na slobodu po zatknutí v roku 2017. Namiesto väzby ho vtedy špecializovaný súd pustil na slobodu za finančnú záruku 100-tisíc eur. V tom období si vložil prokurátor Kováčik na účet v banke 204-tisíc eur v hotovosti. Neskôr to vysvetľoval tak, že ide o pôžičku od brata.

Išiel som na východ hľadať taliansku mafiu a našiel som slovenskú. Andrej Bán v relácii Braňa Závoského Naživo

„Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony v tejto chvíli neposkytujeme žiadne informácie,“ povedal policajný hovorca Michal Slivka.

Už padajú hlavy aj v radoch polície! Šéf NAKA Róbert Krajmer oznámil rezignáciu

Kováčik už dlhodobo čelí kritike pomeru nepodaných a podaných žalôb v prípadoch, ktoré Kováčik dozoruje. Donedávna bol na úrovni 61:0. Nedávno podal po rokoch prvú obžalobu, a to v kauze Carlton.