V Prahe sa chorobou COVID-19 nakazil vodič spoločnosti Uber. Po Prahe zviezol až 96 ľudí, ktorí sú už v karanténe. Podľa tn.cz malo desať pasažierov pozitívny nález na koronavírus. Zdravotný stav samotného vodiča, ktorý navyše trpí chronickým ochorením, sa v stredu výrazne skomplikoval a musel byť prevezený na jednotku intenzívnej starostlivosti v Nemocnici na Bulovce.

Ešte v utorok večer popisoval vodič uberu, ako nový typ koronavírusy pôsobí na jeho telo. V stredu večer ale skončil podľa námestníka ministra zdravotníctva Romana Prymula na jednotke intenzívnej starostlivosti v Nemocnici na Bulovce: „U jedného prípadu došlo k zhoršeniu, je to v kategórii zhoršenia vyžadujúceho jednotku intenzívnej starostlivosti,“ povedal pre televíziu Nova námestník. O deň neskôr Nemocnica Na Bulovce uviedla, že mužov stav navyše komplikuje chronické ochorenie.
Všetci pasažieri, ktorých vodič viezol, skončili v karanténe: „Vytrasovali sme 96 ľudí, s ktorými prišiel do kontaktu. Všetci sú v karanténe, u dvoch čakáme na vzorky,“ uviedol v televízii Nova premier Babiš s tým, že sa jedná o zákazníkov z Nemecka.

 Chripôčka a  kolaps 

„Hlavný rozdiel oproti klasickým chrípkam alebo angínam je ten, že ten nástup je neskutočne rýchly. Najskôr to bolo všetko v pohode. Hovoríte si, že je to chripôčka, a potom zrazu príde kolaps,“ uviedol už v utorok pre televíziu sám vodič. Nakaziť sa mohol práve od turistov z Nemecka, ktorých ubytoval. Popri riadení totiž tiež prenajíma byt cez Airbnb.
Rovnako ako zrejme nakazení turisti aj taxikár ďalej mohol koronavírus preniesť na niekoho ďalšieho. „Zostanete doma dva dni, potom idete do práce, pretože sa vám uľaví. V piatok som išiel znova jazdiť. Jazdil som asi päť hodín a potom na mňa prišla obrovská teplota. Odišiel som si 50 jázd, pričom niekedy boli dvaja alebo traja klienti naraz,“ opísal, ako fungoval predtým, než sa dostal na Bulovku s podozrením na nákazu, kde teraz leží.